Návštěvy bytů

Venkovské bydlení v podkroví: Příjemná atmosféra, ze které je cítit teplo rodinného krbu

Od   | 

Po dlouhém hledání se manželům podařilo najít bydlení odpovídající jejich představám. Přestože z finančních důvodů nedosáhli na vlastní domek, usmálo se na ně štěstí a mohli si koupit patro v rodinném domku. To velikostí odpovídalo jejich potřebám a dokonce se hodilo i stylově. Před moderním designem totiž dávají přednost venkovskému stylu a tomu dřevěné podbití stropu skvěle vyhovovalo.

Vstup do domu je v přízemí, kde majitelé nechávají boty a bundy, takže se nahoře vchází rovnou do nového domova – do velkorysého srdce bytu, kde se schází celá rodina. Hlavní dění odehrávající se v kuchyni propojené přes kulatý jídelní stůl se sedací soupravou není ale od vstupu vidět přímo. Návštěvníka uvítá bílé točité schodiště, po kterém se vystoupá do pracovny. Tu zde bylo možné díky vysokým stropům zřídit, a přestože místnost není velká, majitelé jsou za tento prostor rádi. Domácí pracovna, která nepřekáží, se přeci jen vždycky hodí.

Po schodech se vychází do pracovny. Zdroj: Inarch IT

Hlavnímu  společenskému prostoru dominuje dřevěné podbití stropu a několik trámů dodávající prostoru na působivé atmosféře. Tu umocňuje i medové natření a stylový nábytek. Kuchyně je navržena podél jedné stěny a zakončená řadou šatních skříní. Absence předsíně zapříčinila jejich zakomponování ke stávajícímu vybavení. Majitelé se tohoto úkolu zhostili na jedničku: robustní skříně opticky nepřekáží a zároveň vyplňují vstupní prostor. Kuchyňská dvířka mají ozdobné rámečky a stylové úchytky, které dokonale zapadnou do celkového pojetí. 

Na kuchyni navazují šatní skříně, které volně přecházejí ke vstupu. Zdroj: Inarch IT

Nepřímé osvětlení vytvoří útulnou atmosféru

 

Tomu sluší i jídelní stůl, jehož kulatý tvar umožňuje přisednutí více osob a zároveň v prostoru nepřekáží. Navazující sedací souprava je v jemném krémovém odstínu s výraznou zelenou paspulkou. I její tvar společně se vzhledem odkládacího stolku a komod odpovídají stylu domova. Celkovou atmosféru umocňuje ateliérové okno, které sem dodává dostatek denního světla a zároveň vytváří působivý architektonický prvek. Právě ty se snažili majitelé vyzdvihnout, a tak je v bytě použito několik různých typů svítidel. Ty skryté jsou například na horní straně trámů a svítí takzvaně nepřímo. Ve večerních hodinách společně se svitem stojacích a nástěnných lamp vytvářejí působivou podívanou.

Dřevěné podbiti skvěle doplňuje venkovský styl bydlení. Zdroj: Inarch IT

V patře jsou ještě dva pokoje. V jednom z nich mají manželé ložnici. I tady vévodí bílá barva použitá na dřevěném podbití podhledu a v tomto nevinném odstínu jsou i vestavěné skříně. Místnost rozveseluje jednouchá, proužkovaná tapeta v záhlaví postele. Ta je z úsporného hlediska široká jen 160 centimetrů, za to je přístupná z obou stran, což je z hlediska feng shui velmi důležité (Je-li postel přístupná jen z jedné strany, pak může mít ten, kdo musí přelézat partnera stejný vnitřní pocit). Zbylé stěny včetně povlečení jsou voleny v zemitých tónech, které do ložnice patří a podle manželů sem vnáší pevný pocit „půdy pod nohama“.

Ložnic manželů kralují zemité odstíny. Zdroj: Inarch IT

Druhá místnost, jak už vás asi napadlo, je pro potomka, který se nedávno narodil, a tak je pokoj vybaven jen nejnutnějším zařízením. Kromě úložných prostor tu nechybí postýlka, dětské hračky a dekorace. Zatím tu miminko tráví čas s maminkou, až později se pokoj promění na jen a jen jeho teritorium. Nevelká koupelna je vybavena účelně. Vanu doplňuje skleněná zástěna, takže slouží i pro pohodlné osprchování. Navazuje toaleta, která byla spojena kvůli úspoře místa. Díky tomu bylo možné zakomponovat prostornou spodní skříňku s dřevěnou deskou, do které bylo zasazeno keramické umyvadlo. I vzezření koupelny odpovídá celkovému pojetí podkroví, ve kterém je vidět, že majitelé byt tvořili s láskou. A právě i proto je v něm cítit teplo rodinného krbu.

Toaleta byla kvůli úspoře místa spojena s koupelnou. Zdroj: Inarch IT

Fotogalerie:

 

Navštivte s námi půvabnou hájenku

 


You must be logged in to post a comment Login