Kuchyně

Nechcete bílou kuchyni? Pořiďte si ji ve vanilkové barvě

Od   | 

Někomu se bílá může zdát nudná a pestrá barva zase moc výrazná, a tak sáhne po krémovém odstínu. Nebo chcete-li vanilkové, světle žluté… Ať už tuto barvu nazvete jakkoliv, kuchyni sluší. Navíc se o této barvě říká, že stimuluje chuť k jídlu, pomáhá při depresi a zlepšuje náladu. To se všechno v kuchyni hodí…

Ne náhodou patří tento odstín hned po bílé k nejvyhledávanější u kuchyňských sestav. Než však zvolíte přesný tón, dobře předem zvažte, s jakou barvou ho budete kombinovat. Světlé a výrazné žluté, tzv. sluníčkové, sluší kombinace s modrou, ale i červenou a jarní zelenou, naproti tomu žluté s nádechem do oranžova budou slušet cihlové či hnědé odstíny.

Vanilková kuchyně bývá nejčastěji ve venkovském stylu. Tomuto odstínu, ale i stylu sluší dřevo, které můžete použít na kuchyňské desce, na úchytkách nebo doplňujících policích. Mezi horní a spodní skříňky můžeme použít režné zdivo, keramický obklad nebo přibarvenou betonovou stěrku.

Žlutá kuchyně je vhodná do velkých, ale i malých prostor, které opticky prozáří. Díky světlému nádechu bude místnost vždy působit optimistickým dojmem. Může proto být i v kuchyních bez okna, nebo v dispozičně méně vhodných prostorách (úzké dlouhé místnosti, panelákové kuchyně apod.).


You must be logged in to post a comment Login