Rady a tipy

Venkovní rolety jsou správnou volbou pro nízkoenergetické domy

Od   | 

Věděli jste, že venkovní rolety vám poskytnou nejen stín v interiéru? Dokážou také zamezit hluku zvenčí, zabezpečit váš dům a především vám pomůžou ušetřit za energie! Úspora energií patří k jedné z hlavních předností venkovních rolet, proto by neměly chybět v žádném nízkoenergetickém domě.

Proč se venkovní rolety vyplatí?

Pokud zvažujete instalaci venkovních rolet, jistě se rozhodujete, který typ zvolit. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  • Předokenní rolety se hodí pro novostavby i starší domy, protože jsou vhodné k dodatečné montáži. Nainstalovat se tedy snadno dají i v případě, že jste s nimi v projektu stavby nepočítali.
  • Nadokenní rolety je nutné zahrnout již do projektu stavby. Krycí boxy rolet se totiž umisťují do okenního překladu.
  • Zaomítací rolety, jak název sám napovídá, se instalují do okenního otvoru a překrývají se omítkou.

Ať už zvolíte jakýkoliv typ venkovních rolet, vězte, že vám pomůžou ušetřit náklady za energie v každém ročním období. V létě díky nim budete mít v bytě příjemnou teplotu a nebudete muset používat nákladnou klimatizaci, v zimě naopak ušetříte na vytápění.

Jak je to možné? Venkovní rolety totiž skvěle izolují teplo, princip je jednoduchý. Mezi oknem a roletou se vytvoří vzduchová kapsa a v zimě chlad nepronikne zvenčí až k oknu a do interiéru. V létě se místnost zase zbytečně nepřehřívá, díky roletám může teplota v místnosti klesnout až o 3-7°C a celkově tak můžete uspořit až 75 % nákladů za energie.

Zdroj: Minirol

Chytré ovládání rolet pro maximální úsporu

Inteligentní ovládání venkovních rolet vám pomůže nakládat s energiemi ještě efektivněji. Díky časovači si snadno nastavíte, v kolik hodin se mají rolety vytáhnout, aby vás ráno příjemně budily sluneční paprsky. Pokud rolety doplníte navíc o sluneční čidlo, budete mít jistotu, že budou rolety reagovat podle aktuálního stavu počasí i když zrovna nebudete doma.

Rozhodli jste se ušetřit za energie díky venkovním roletám nebo máte další otázky? Podívejte se na kvalitní rolety Minirol od českého výrobce stínící techniky BUILDING Shutter Systems a oslovte jejich obchodního zástupce, který zodpoví všechny vaše dotazy a vytvoří vám cenovou nabídku.

 


You must be logged in to post a comment Login