Kuchyně

Venkovní kuchyně

Od   | 

Někdy nemáte to štěstí, že by byla terasa, na kterou byste mohli umístit gril, umístěna v blízkosti kuchyně. A tak pokud chcete stolovat venku, nezbývá vám nic jiného, než běhat z domova ven a naopak. Pokud si tedy nepořídíte venkovní kuchyni.

Její pořizovací částka nemusí být nutně závratná. Vzhledem k tomu, že to bude druhá kuchyně, nemusí být její zařízení i vybavení nejmodernější. Spíš jde o to, aby poskytla dostatečné zázemí k tomu, abyste nemuseli běhat sem a tam. U menších provedení postačí gril, který může být volně stojící, nebo být pevnou součástí. Rozhodně by tu kuchařka měla mít pracovní místo. Další vybavení už záleží na požadavcích i finančních možnostech. Nejpraktičtější varianta je, když je kuchyně kompletně zařízená. Tedy je tu i dřez, myčka nádobí, lednice a úložný prostor pro nádobí, příbory i skleničky. 

Umístění venkovní kuchyně

Umístění venkovní kuchyně byste neměli rozhodně podcenit, už jenom proto, že pokud nebude v závětří, pak vám kouř z grilu, ale i vůně (a nevůně) půjdou pod nos, a to nebude vždy příjemné. Vzít bychom měli v úvahu i sousedy a jejich zahradní uspořádání. Dalším faktorem jsou déšť, vítr, sníh, zkrátka vše co může materiálům v kuchyni uškodit. Z těchto důvodů by kuchyně měla být vyrobena z kvalitních materiálů, ideální je kámen, červené cihly, ale zvolit můžete i odolné dřevo, případně kov.

Ideálně by venkovní kuchyně měla být schována pod přístřeškem, který zároveň bude chránit stolující před sluncem. A zapomenout bychom neměli ani na podlahu, která by měla být oproti ostatnímu terénu vyvýšena, aby se při deštích nezaplavovala. Její povrch by měl být taktéž protiskluzový. Při stavbě plánujeme i rozvody vody, odpadu a elektřiny, a to s ohledem na její zařízení. Nezapomeňte, že všechny zásuvky a vypínače musí být pro venkovní použití.


4 Comments

You must be logged in to post a comment Login