Kuchyně

Venkovní kuchyně

Od   | 

Někdy nemáte to štěstí, že by byla terasa, na kterou byste mohli umístit gril, umístěna v blízkosti kuchyně. A tak pokud chcete stolovat venku, nezbývá vám nic jiného, než běhat z domova ven a naopak. Pokud si tedy nepořídíte venkovní kuchyni.

Na venkovní kuchyni nešetřete a použijte kvalitní materiály

Na venkovní kuchyni nešetřete a použijte kvalitní materiály

Její pořizovací část nemusí být nutně závratná. Vzhledem k tomu, že to bude druhá kuchyně, nemusí být její zařízení i vybavení nejmodernější. Spíš jde o to, aby poskytla dostatečné zázemí k tomu, abyste nemuseli běhat sem a tam. U menších provedení

Venkovní kuchyně může být součástí stavby.

Venkovní kuchyně může být součástí stavby.

postačí gril, který může být volně stojící, nebo být pevnou součástí. Rozhodně by tu kuchařka měla mít pracovní místo. Další vybavení už záleží na požadavcích i finančních možnostech. Nejpraktičtější varianta je, když je kuchyně kompletně zařízená. Tedy je tu i dřez, myčka nádobí, lednice a úložný prostor pro nádobí, příbory i skleničky. 

Umístění venkovní kuchyně

Umístění venkovní kuchyně byste neměli rozhodně podcenit, už jenom proto, že pokud nebude v závětří, pak vám kouř z grilu, ale i vůně (a nevůně) půjdou pod nos, a to nebude vždy příjemné. Vzít bychom měli v úvahu i sousedy a jejich zahradní uspořádání. Dalším faktorem jsou déšť, vítr, sníh, zkrátka vše co může materiálům v kuchyni uškodit. Z těchto důvodů by kuchyně měla být vyrobena z kvalitních materiálů, ideální je kámen, červené cihly, ale zvolit můžete i odolné dřevo, případně kov.

Ideálně by venkovní kuchyně měla být schována pod přístřeškem, který zároveň bude chránit stolující před sluncem. A zapomenout bychom neměli ani na podlahu, která by měla být oproti ostatnímu terénu vyvýšena, aby se při deštích nezaplavovala. Její povrch by měl být taktéž protiskluzový. Při stavbě plánujeme i rozvody vody, odpadu a elektřiny, a to s ohledem na její zařízení. Nezapomeňte, že všechny zásuvky a vypínače musí být pro venkovní použití.

Fotogalerie:

Text: Karolína Sornas, Foto: Indoorlife, Home design ideas, Old House, Buzz feed, Dwelling deco, Country living, Recyclart

Související články:

Zahradní altánek, pergoly a ostatní konstrukce

Nepotřebují kabel

Posviťte si nábytkem

Proutí v hlavní roli

Počasí na zahradě

Komentáře

4 Comments

  1. t boost

    Červenec 4, 2017 at 1:27 am

    Cheers. An abundance of data. http://malik.mis.angelfire.com

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *