Návštěvy bytů

Velmi příjemné 3+kk: V hlavní roli dřevo, vedlejší roli převzaly tlumené barvy

Od   | 

Než se mladá rodina nastěhovala do příjemného 3+kk měla okamžitě jasno, že prvním úkolem bude rekonstrukce. Jejím cílem bylo více propojit místnosti a především maximálně otevřít domov vůči dennímu světlu. Přibyla proto velká okna, která navíc dopřávají příjemný výhled na okolí. Byt se rozprostírá na ploše 130 metrů čtverečních a zařízen byl moderně, vkusně a útulně. Najdeme tady nejen trendy prvky, ale i přírodní dekory, či dokonce lehký vintage styl. 

U jídelního stolu je k dispozici i lavice. Zdroj: Aworkdesign

Při vstupu do bytu se ocitáme v úzké předsíni, která je vybavená vestavěným nábytkem na míru, a proto působí příjemně a nikoliv stísněně. Bez dveří vede vstupní chodba přímo do hlavního prostoru, kterým je obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Další chodbou se pak dostaneme do ložnice, dětského pokoje a koupelny s toaletou. Hned na první pohled je jasné, že se zde prolíná tlumená modrá barva, která příjemně kontrastuje s betonovou stěrkou i dřevěnými prvky, kterých je v bytě opravdu spoustu. 

Variabilní pohovka vhodná i do malého bytu

 

Obývací prostor je díky velkým oknům maximálně prosvětlený, a proto majitelé na stěny mohli bez obav aplikovat šedou betonovou stěrku a tlumeně modrou barvu. Samotná obývací část je zařízena jednoduše. Obývací stěna obsahuje pouze nejnutnější dřevěné komody s kovovou konstrukcí a je doplněna nízkým mramorovým podstavcem u podlahy. Ten slouží pro případnou dekoraci, odkládání knih, ale v současné situaci ho majitelé využili pro domácí kino s kvalitními reproduktory. Osvětlení zde bylo vyřešeno vkusně a to v podobě podhledových bodovek. 

Kožená pohovka ve vintage stylu moderní interiér vkusně doplňuje. Zdroj: Aworkdesign

Na obývací část navazuje jídelní stůl, který okamžitě upoutává pozornost. Masivní dřevo bylo doplněno totožnou lavicí na sezení a z druhé strany koncept rozbíjí dvě moderní, čalouněná křesílka v modro-šedé barvě. Zajímavostí je stylové obdélníkové svítidlo visící na černých lankách. 

Ještě na chvíli se přesouváme do obývacího pokoje, ke kterému náleží kožená pohovka v hnědé barvě, doplněná šedým plédem a jemnými dekorativními polštářky. Za zmínku stojí prostorná otevřená sestava polic za pohovkou, která je zčásti vyplněná barevnými uzavřenými komodami. Kombinace bílé, modré a pastelově červené je velmi příjemná. Policová sestava slouží nejen jako knihovna, ale také jako prostor pro dekoraci. Místo konferenčního stolku byla použita opravená truhla z půdy, ke které náleží dekorativní kobereček. Nutno podotknout, že celý byt propojuje vinylová podlaha se světlým dekorem dřeva, který příjemně kontrastuje s tmavým dřevěným obkladem na částech stěn i stropu. 

Jaký vybrat jídelní stůl?

 

Součástí společenského prostoru je i kuchyně, u které je dominantním prvkem ostrůvek s mramorovou deskou v tmavém dekoru. Tím, že byl stejný materiál použit i v obývacím pokoji jako podstavec pod televizorem, docílili designéři příjemného prolnutí. Kuchyňský ostrůvek slouží spíše jako barový pult, a proto zde najdeme pouze kávovar. Hlavní část kuchyně je situována do jedné roviny a celkově je laděna do bílé barvy s nerezovými prvky. 

Dominantou kuchyně je mramorová deska. Zdroj: Aworkdesign

Z kuchyně vedou další dveře, kterými vcházíme do dětského pokoje, ložnice a koupelny s toaletou. Dětský pokoj obývají dvojčata, a proto nejjednodušším řešením bylo pořízení palandy. Zbytek pokoje zabírá dřevěný nábytek, přičemž všechny stěny byly ponechány v čistě bílé barvě.

 

I bezpečnostní kování může být designové

 

Ložnice rodičů je prostorná a zařízena vkusně a elegantně. Postel s šedým čalouněním doplňuje dřevěný obklad po obou stranách, nechybí ani zavěšené noční stolky v podobě polic. Samozřejmostí jsou i dvě stylové lampy, z nichž jedna byla namontována přímo na obklad a druhá nad nočním stolkem levituje. Součástí ložnice je i šatní skříň vyrobená truhlářem na míru v tlumeném zelenkavém odstínu, všimněte si úchytek

Šatní skříň vyrobená na míru je zajímavá svými úchyty. Zdroj: Aworkdesign

Zdroj: Aworkdesign

Fotogalerie:

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login