Návštěvy bytů

Velkorysý dům plný zeleně: Bydlení s přidanou hodnotou

Od   | 

Luxusní rodinný dům s podlahovou plochou 400 metrů čtverečních byl postaven tak, aby si zde mohli majitelé s dětmi odpočinout po náročném dni. Na původním pozemku nebylo postaveno nic, což architektům umožnilo velkou svobodu při navrhování. Pozemek jako takový má rozlohu 525 metrů čtverečních. Plán stavby spočíval v maximálním využití přirozeného denního světla, příčného větrání i přítomnosti přírody jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Vysoké stropy vytvářejí impozantní interiér. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

Dvoupatrový dům má pět ložnic

Součástí velkorysé stavby je pět ložnice, na které přímo navazuje koupelna, dále je k dispozici, jídelna, kuchyň, domácí kancelář i obývací pokoj. Dům je rozdělen na dvě patra. Přízemí slouží spíše jako společenská část, kde se může rodina setkávat s přáteli, první poschodí je určeno k odpočinku.

Dům je plný světla, zeleně, ale i čerstvého vzduchu

Většina pokojů se orientuje směrem k lineární terase s pergolou, o dostatek světla, ale i luxusní efekt se zde starají prosklené stěny. V koupelnách byly navrženy světlíky, což vede k další úspoře energií za osvětlení. Strop v obývacím pokoji i jídelně má dvojitou výšku, což vede k lepší cirkulaci vzduchu uvnitř domu, ale také k hezkému designu. Za stěnou v obývacím pokoji si můžete všimnout bazénu, který se dělí na krytou a nekrytou část.

Sláma a dřevo zde hrají prim

Nábytek v domě je vyroben zejména z přírodních materiálů, jako jsou dřevo a sláma. Jde o ideální kombinaci, která se hodí do každého domu v rustikálním tropickém stylu. Vnější kamenný obklad ve španělském stylu slouží nejen jako dekorace, ale také jako klíčový prvek k zajištění tepelné pohody uvnitř domu a k dosažení rustikálnější estetiky domu.

Příroda je všude kolem

Vzhledem k tomu, že je dům opravdu velký, nezbylo na zahradu příliš mnoho místa. I tento problém však architekti vyřešili dokonale. Část zahrady umístili na střechu domu, kde se prostřednictvím terénních úprav povedlo do domu umístit také tropické druhy rostlin. Mimo to, rostliny hrají v tomto projektu obrovskou roli. Nachází se nejen uvnitř, ale i vně domu. Kdy díky proskleným stěnám mohou mít majitelé pocit, že jsou v těsném kontaktu s přírodou.

Z velkorysého obýváku se vychází do zahrady. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

Interiér celého domu má bílou výmalbu, která slouží jako neutrální podklad pro další hry s interiérem. Nemluvě o efektivním kontrastu s černými okenními rámy. Ačkoliv se vám mohou zdát vnitřní prostory velmi minimalistické, rozhodně nepůsobí stroze a neosobně. Ba naopak, nelze se zde cítit jinak než uvolněně a v pohodě.

Bílá barva a dřevo jako dokonalá kombinace

Dominantou obývacího pokoje je pohovka ve smetanové barvě, která je doplněna o velké množství dekorativních polštářků. Dřevo se zde najde ve formě konferenčního stolku, malé lavice, ale také odkládacího stolku vedle pohovky. Díky prosklené stěně je prostor dokonale osvětlený, snad jen na večery bychom přidali hezkou lampu.

Velkoryse je pojat i horní ochoz. Skleněné plochy sem vnášejí maximum světla Zdroj: Zalc Arquitetura Design

I první patro umožňuje majitelům domu, aby zde poseděli. V otevřeném prostoru nechybí další pohovka, ale ani televize, kde si rodina může užít příjemné filmové večery. Pod televizí vede přes celou stěnu police, která může sloužit nejen k odkládání zajímavých knih, ale i vkusných dekorací.  

Koberec v neutrální barvě zahřeje, ale nenaruší design interiéru. Zdroj: Zalc Arquitetura Design

 

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login