Návštěvy bytů

Velkorysé 2+kk: Díky nábytku na míru vytvořili vzdušný a otevřený prostor

Od   | 

Při představě bytu s dispozicí 2+kk se nám vybaví poměrně omezený prostor. Tento byt je ale úplně jiný. Přestože je jeho dispozice právě taková, pyšní se velikostí 140 m2 , což je opravdu úctyhodné. Zatím tu bydlí pouze mladý pár, jehož přáním byl provzdušněný interiér plný světla a volného prostoru. Byt před jejich nastěhováním prošel výraznou rekonstrukcí, přičemž hlavním úkolem bylo vybourat všechny příčky navíc, které prostor zbytečně zmenšovaly. 

Variabilní pohovka Phoenix vhodná i do menších prostor

 

Již při vstupu do bytu na nás celý interiér působí luxusním, přesto velmi jednoduchým dojmem. Čisté linie a plochy v lesklém provedení k sobě dokonale ladí, navíc prostor ještě opticky zvětšují a prosvětlují. U velkých oken, kterých tu není zrovna málo, nechybí ani závěsy, které zabraňují nejen slunečním paprskům, ale zároveň interiér příjemně zútulňují. Hlavní roli tu hrají zemité barvy. Dřevo v ořechovém odstínu najdeme na podlaze v celém bytě, ale částečně také na nábytku. Součástí je ale i mramorový obklad za televizí, nebo závěsy v béžové barvě. Velký důraz při zařizování byl kladen také na osvětlení. Skryté LED pásky v podhledech a jednoduché bodovky doplňují designová, výrazná svítidla.

Kuchyní situovanou do tvaru písmene “L” rozšiřuje kuchyňský ostrůvek s varným centrem. Zdroj: Svoya Studio

Samotný obývací pokoj není příliš velký, ale naprosto dostačující. Sedací soupravu v šedé barvě zde najdeme rovnou třikrát, tudíž pojme i početnější návštěvu. Nechybí ani jednoduchý konferenční stolek v bílé barvě a klasickou obývací stěnu zde nahradila úzká zeď s mramorovým obkladem, na který byla uchycena televize. 

Klasickou obývací stěnu nečekejte. Zdroj: Svoya Studio

Na obývací pokoj navazuje pultík, který opticky odděluje obývací pokoj a kuchyň vyrobenou na míru. Sestava je koncipována do tvaru písmene “L” a nabízí vše, co si může každá hospodyňka přát. Dostatečnou pracovní desku, i spoustu úložného prostoru koncipovaného až ke stropu. Komody v bílém, lesklém provedení příjemně rozbíjí kuchyňská záda z ořechového dřeva, ke kterému ladí i pracovní deska se stříbrným nádechem. Stejnou barevnou kombinaci najdeme také na samostatném kuchyňském ostrůvku, který nejenže rozšiřuje pracovní a úložný prostor, ale také sem bylo zakomponováno varné centrum s robustní digestoří z nerezu. Na ostrůvku nechybí dřevěný pultík, ke kterému lze v případě potřeby přisunout barové židle. 

Vyberte si to nejlepší křeslo přímo pro vás

Vedle kuchyně najdeme jídelní část s prostorným bílým stolem a stejnými židlemi. Stůl byl situován v blízkosti prostorných oken, a proto se majitelům během večeře otevírá krásný pohled na osvícené město. Součástí jídelního stolu jsou čtyři zavěšená svítidla v černo-zlatém provedení.

Kuchyni v bílém lesku příjemně doplňuje ořechové dřevo. Zdroj: Svoya Studio

Přestože má byt nejrůznější zákoutí, stejná podlaha, ale i opakující se kombinace barev, ho příjemně sjednocuje a propojuje. Součástí interiéru je také pracovní kout. Dominantním prvkem je velká knihovna za pracovním stolem, která pojme nejrůznější knihy, dokumenty, pokojové rostliny i dekorace. Součástí pracovního koutu je designová stojací lampa, nebo neotřelý stojánek na noviny a tiskopisy. 

 

Trendy jsou skleněné dveře

 

Ke konci prohlídky se dostáváme také do ložnice majitelů, kde vládne klidná, relaxační atmosféra. Jednoduchá bílá postel s nočními stolky se vyjímá u kávové stěny stejně, jako příjemný bílo-hnědý obraz. Dekorativní prvek zde představuje opět osvětlení, které nahrazuje lampičky na nočních stolech. Po obou stranách postele totiž visí tři černé reflektory, které navozují příjemné, teplé světlo. 

V ložnici vládne kombinace bílo-hnědé barvy. Zdroj: Svoya Studio

Stejné osvětlení jako v ložnici najdeme také v koupelně, což je poměrně netypické, ale zajímavé řešení. Koupelna byla obložena přírodním kamenem a kromě proskleného sprchové koutu tu najdeme také volně stojící vanu, toaletu s bidetem a zavěšenou komodu se dvěma posazenými umyvadly.

V koupelně najdeme na zemi i stěnách obklad s dekorem přírodního kamene. Zdroj: Svoya Studio

Zdroj: Svoya Studio

Fotogalerie:

 

Jaké osvětlení do obývacího pokoje?

 

 


You must be logged in to post a comment Login