Inspirace

Zapomeňte na keramické obklady, dekorujte stěny moderními materiály. Víme, které jsou trendy

Od   | 

Současné obložení stěny rozhodně nekončí klasickými keramickými obklady nebo dřevěnými palubkami. Moderní materiály dokážou interiérovým stěnám nabídnout elegantní design a také praktičnost. Které to jsou? A jak se na stěnu instalují?

Obklad stěny FENIX v odstínu šedá mat. Zdroj: Trachea

Téměř nadpozemsky hebké a hluboce matné bez jediné šmouhy i škrábance… I takové mohou být interiérové stěny. Umožňuje jim to inovativní materiál s nanočásticemi na svém povrchu. „Díky povrchovým nanovláknům se vysokotlaký laminát FENIX vyznačuje maximální rezistencí vůči jakémukoliv mechanickému poškození. Je odolný vůči poškrábání, nárazům, vodě a vlhkosti, suchému teplu až 160°C i otiskům prstů. Navíc stěnám propůjčuje sametový vzhled v jednom z nejhlubších matů, které jsou na trhu k mání,“ uvádí Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, a doplňuje: „Ve spojení s hygienickou nezávadností a možností kreslit po jeho povrchu může FENIX dekorovat stěny také v dětských pokojích. K odstranění malůvek či drobných oděrů pak postačí obyčejná nanohoubička.“ Přidanou hodnotou tohoto materiálu je jeho možnost využití i pro nábytkové plochy, čímž vznikne jedinečný propojovací prvek celého interiéru. Kromě odstínů bílá, slonová kost, černá, šedá a béžová lze nově FENIX vybírat také v barevném provedení bromová šedá, šedý Londýn, zelená, tmavě červená, antracitově šedá a arabská modrá.

Pokud jste fanoušci spíše skleněných obkladů, jistě oceníte jejich moderní alternativu – materiál GLAKS s precizně rovnou plochou a elegantní zkosenou hranou. Jedná se o vysokopevnostní akrylát, jehož pohledová povrchová transparentní vrstva je smísená se skleněným prachem, takže dokonale imituje sklo. Obklad GLAKS je lehce opracovatelný, a díky tomu jej lze, na rozdíl od kaleného skla, během montáže řezat přesně na míru prostoru či vrtat otvory do jeho plochy. I tento materiál nabízí využití nejen pro obklady stěn, ale také pro nábytek. Navíc je stálobarevný, netoxický a odolný vůči škrábancům. GLAKS je dostupný ve čtyřech lesklých odstínech – bílá, písková šedá, královská šedá a oříšková.

Povrchová transparentní vrstva je smíšená se skleněným prachem, takže dokonale imituje sklo Zdroj: Trachea

Rada odborníka pro montáž obkladů:

„K instalaci obkladových desek z plošných nábytkových materiálů na stěnu se využívá lepidlo MAMUT, které má okamžitou fixaci, je pružné a vysokopevnostní – po vytvrzení má nosnost přibližně 20 kg na 1 cm2. Jeho výhodou je jednoduchá a rychlá montáž bez nutnosti spodní konstrukce. Lepidlo totiž přilne v podstatě k jakémukoli soudržnému materiálu, podklad by měl být však rovný, suchý a zbavený prachu. Obkladové desky mají samozřejmě omezenou maximální velikost, která se liší dle různých materiálů, v případě potřeby větší plochy se proto jednotlivé desky skládají k sobě a lepidlo MAMUT mezi nimi umožňuje vytvořit téměř neviditelný spoj,” vysvětluje Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea.

Martin Dusík, obchodní ředitel společnosti Trachea
Zdroj: Trachea

Fotogalerie:

 

Více informací ZDE

 

 


You must be logged in to post a comment Login