Inspirace

Velkoformátové obklady: Použijte je nejen v koupelně, ale i v celém bytě

Od   | 

Velkoformátová keramika se dostává každým rokem stále více do popředí a není divu. Nejenže skvěle vypadá, ale také je velmi praktická a odolná. V interiéru díky minimum spár působí celistvě, nadčasově a rozhodně se neokouká. Kde všude ji můžeme použít?

U velkoformátových obkladů se vám budou spáry čistit lépe. Bude jich totiž mnohem míň. Zdroj: Pexels

V kuchyni je keramika velmi praktická

Velkoformátovou keramiku často vídáme v kuchyních, a to nejčastěji na pracovních deskách. Pokud se pro tuto investici rozhodnete, nebudete litovat. Díky tomuto tvrdému materiálu lze na desce krájet i bez použití prkénka, aniž by se povrch poškrábal. Odolná je nejen vůči chemickým prostředkům, ale zároveň nepohlcuje pachy, ani barvy ze surovin a potravin. Na keramickou desku můžete bez obav odložit i rozpálený hrnec bez nepříjemných následků. Pokud velkoformátovou keramiku v kuchyni chcete zakomponovat ve větší míře, může elegantně přecházet z pracovní desky i na stěnu mezi horní a spodní skříňky.

Velkoformátovou keramiku můžete použít i k obložení kuchyňského ostrůvku. Zdroj: Prvnikeramicka.cz

Na podlaze vysoce odolná

Asi nejrozšířenějším použitím velkoformátové keramiky je na podlaze, tedy jako dlažba. Tu lze použít v každé místnosti a už dávno neplatí pravidlo, že patří pouze do koupelny nebo na toaletu. Vhodná je v podstatě do jakéhokoliv pokoje, vyjma dětského. Tvrdý povrch by naši nemenší mohli snášet jen v případě, že by na dlažbě byl použit i kusový koberec. 

 

Podívejte se na naše video, kde se o velkoformátové keramice dozvíte ještě víc informací

 

Sluší krbu i stěnám v ložnici

Velkoformátová keramika bude skvěle působit také jako obklad na krbu, u kterého se zároveň hodí minimální a jednoduchá údržba. Z desky je pak vhodné nechat si vyrobit konferenční stolek, police a další drobnosti, které interiér stmelí. Jejího použití se nemusíme obávat ani v ložnici – zde skvěle doplní například stěnu za postelí. 

Velké formáty keramických obkladů vypadají působivě i na obložení krbu. Zdroj: Velkoformatypraha.cz

Málo spár v koupelně vytváří harmonický dojem

Velkoformátová keramika se hojně využívá také v koupelnách, kde v posledních letech nahrazuje klasické menší rozměry obkladu. Velký formát lze použít nejen ve velkých prostorech, ale i v malých koupelnách. Díky minimu spár působí prostor sjednoceně a čistě. Zajímavým řešením je použití stejného obkladu jak na stěnách, tak i na podlaze. A pokud nám při zařizování koupelny nějaký kus keramiky zbyde, lze z něj vyrobit například deska pod umyvadlo.

Dvojumyvadlo z velkoformátové keramiky. Zdroj: Atlas Concorde

Odolá každému počasí

Použitím velkoformátových rozměrů v exteriéru si zajistíme moderní, stálý vzhled, který se nezmění ani po několika letech. Keramikou lze obložit okolí bazénu, truhlíky, terasy, chodníky i část stěn. Její výhodou je opět jednoduchá údržba, ale i odolnost. 

Keramická dlažba vypadá skvěle i v exteriéru. Zdroj: StoneGallery

Plynový kotel, který nikde neruší

 

Zdroj info: První keramická, Velkoformáty Praha, Kapitoly o bydlení

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login