Architektura a design

Věděli jste, že existují pohovky plněné peřím?

Od   | 

Když se vyrábí luxusní auta, firmy najímají speciálního člověka jen na to, aby vyladil vůni kůže v interiéru automobilu. Italský tradiční výrobce sedacích souprav Natuzzi Italia toto sice nedělá, ale vejít dovnitř do showroomu je stejné, jako posadit se do nového porsche.

Sedací souprava Melpot

Vůně pravé kůže člověka naprosto uchvátí a chcete si rovnou odvézt domů tu pravou pohovku.

Se sedacími soupravami se to totiž má tak, že to je láska na celý život. Natuzzi Italia to dobře ví, protože je to firma, která je vyrábí už přes šedesát let. A jejího zakladatele a majitele, letos osmdesátiletého Pasquale Natuzziho, můžete klidně vidět na mezinárodním veletrhu, jak posouvá sedací soupravy, natřásá je a hladí. Spletli byste si jej se stěhovákem. Jenže on jen má prostě rád svou práci. Naučil kupující jednu důležitou věc: „Kůže není luxus pro bohaté lidi. Já jsem jen řemeslník. Přesto si myslím, že koženou pohovku si může dovolit každý člověk.“

Sedací souprava Furrow

Má pravdu. „Spočítejte si, kolik vás bude stát pohovka z velkého nadnárodního řetězce, kde obvykle nakupujeme. A za jak dlouho ji odepíšete… Za cenu tří nebo čtyř sedaček z obvyklého obchodu, budete mít při správné péči tak na dvacet let jen tu jednu. Hodně dobrou,“ říká Marcela Mikesková, která je tváří showroomu Natuzzi Italia v Praze už sedm let.

Sedací souprava Nicolaus

A zároveň hned ukazuje: „Podívejte, tato má lakovaný povrch, tu si vyberete, když máte třeba malé děti, protože je odolnější. Přežije rozlité džusy, jogurty, čokoládu a třeba i červené víno… Pro „fajnšmekry“ je pak přírodní kůže bez laku. Její vůně vás dostane a časem bude mít tu správnou patinu, která jí dodá na unikátnosti,“ říká zkušeně. 

Křeslo s podnožkou Re-Vive

„Všechny produkty z kůže se mimochodem šijí v Itálii zručnými Italkami. Sama jsem viděla, jak si umí s prošíváním kůže pohrát,“ vypráví Veronika Míchalová, manažerka marketingu. „Teď ještě zkuste udělat tohle: natřást vnitřní peří u pohovky Colosseo. Pohovku, kde zůstal malý důlek po sezení, je potřeba několikrát poplácat. Natuzzi Italia nevyrábí jen sedací soupravy plněné pěnou, ale také kachním a husím peřím. Podstatné je, že ze sedačky by vás neměl bolet zadek. Což je právě ta chyba, kterou Češi dělají při nákupu sedacího nábytku. Strašně moc chtějí tvrdou sedačku, protože se podle jejich mínění tolik neprosedí a déle vydrží. Jenže z toho akorát bolí záda, když na ní člověk sedí dlouho. A válet se na ní se také moc dlouho nedá. Ale výplň z peří zaručuje stoprocentní komfort a pohodlí po celou dobu užívání.

Sedací souprava Colosseo

Pohovka Colosseo má kromě výplně z peří i specifické polohování opěrky hlavy, je z přírodní kůže nejvyšší kategorie. Právě tato pohovka patří mezi nejluxusnější zboží, které firma momentálně v obchodě má. V Česku je na trhu teprve pár dní, takže ji zatím ještě nikdo nevlastní, ale je tak hebká, že kdo si sáhne, jistě neodolá. A kdo si sedne, už teprve ne. „ Věřte mi, jednou vyzkoušíte a už nikdy nebudete chtít jinak.“ 

Sedací souprava Mentore

Čeští zákazníci jsou trochu specifičtí. Podobně jako ti nizozemští preferují jednoduché bílé a světlé. Přitom značka Natuzzi Italia vyrábí i velmi zajímavě barevně kombinované pohovky inspirované třeba právě barevností jižní Itálie, kde značka vznikla. Jsou například tmavě modře a zeleně kostkované. Letošním favoritem je petrolejová barva kůže. Natuzzi Italia má také mimochodem ve své nabídce jihoitalský talisman tzv. „Pumo“. Jde o věci ve tvaru specifické slzičky, například vázy či vzory na tapetách či na skle. Pumo je symbolem štěstí, zdraví a hojnosti, plodnosti a prosperity. Když už si tedy člověk nekoupí pohovku, stojí za to pořídit si vázu či jinou designovou dekoraci.

Talisman Pumo je symbolem štěstí, zdraví, hojnosti, plodnosti a prosperity.

 

VÍCE TAKÉ NA NATUZZI.CZ

 

 


You must be logged in to post a comment Login