Tipy

Vědci konečně přišli na odpověď: Toto je hlavní důvod toho, proč si lidé koušou nehty!

Od   | 

Lidé obvykle říkají, že kousání nehtů je známkou nervozity nebo rozpaků. Nedávné studie však ukazují, že důvod je zcela odlišný. Lidé obvykle říkají, že kousání nehtů je známkou nervozity nebo rozpaků. Nedávné studie však ukazují, že důvod je zcela odlišný. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of Behavioral Therapy and Experimental Psychiatry může být kousání nehtů známkou perfekcionismu.

Dr. Kieron O’Connor říká: „Věříme, že jednotlivci s touto posedlostí mohou být perfekcionisté – to znamená, že nejsou schopni relaxovat nebo jednat normálním tempem.“ Výsledkem je, že jsou náchylní k frustraci, netrpělivosti a zklamání, když nedosáhnou svého zamýšleného cíle.” Výsledkem je, že si lidé kousající nehty vůbec nepokoušejí uklidnit nervy.

Vědci studovali 48 lidí, z nichž polovina byla náchylná k dotěrnému chování namířenému na jejich těla. Účastníci byli požádáni, aby vyplnili vhodně navržený dotazník, který by zkoumal úroveň jejich organizace a mechanismy emoční kontroly.Kousnutí nehtů bylo klasifikováno jako organizační perfekcionisté. Byli to lidé s tendencí dělat podrobné plány a workoholismus.

Pokračování článku na další straně..


You must be logged in to post a comment Login