Kuchyně

Ve venkovské kuchyni nesmí chybět otevřené police

Od   | 

Zatímco u kuchyní moderního vzhledu očekáváme vestavěné skříně s dvířky bez úchytek, venkovský styl je přesným opakem. Méně pravidelné uspořádání a hlavně co nejvíc otevřených polic.

Všimněte si linie na podlaze, stropě a k nim polic. Právě tento detail vytváří z místnosti sladěný celek. Sestava English mood (Minacciollo), Italský nábytek.

Všimněte si linie na podlaze, stropě a k nim polic. Právě tento detail vytváří z místnosti sladěný celek. Sestava English mood (Minacciollo), Italský nábytek.

Původ tohoto vzhledu sahá daleko do minulosti, kdy byla naprostá většina obydlí vybavována velmi skromně. Tedy kromě několika úložných skříněk měla hospodyňka k dispozici právě jen několik otevřených přihrádek, které zároveň sloužily k odkapání nebo dosušení nádobí.
Dnes nenavrhujeme otevřené police do stylových kuchyní z finanční otázky, ale tak nějak máme pocit, že to k nim patří a pokud někdo vařil v takové kuchyni, pak brzy zjistil, že jsou velmi praktické. Umyté nádobí totiž nemusíme nikam složitě ukládat, ale jednoduše postavíme na polici a máme uklizeno. Navíc je taková řada pěkných talířů nebo hrnků, případně i poklic zároveň i dekorativním prvkem.

Do otevřených regálů můžeme umístit i výsuvné proutěné koše. Sestava Doimo, Colosseum.

Do otevřených regálů můžeme umístit i výsuvné proutěné koše. Sestava Doimo, Colosseum.

Více možností ukládání

K ukládání slouží nejen klasické otevřené police, nabízeny jsou i skříňky se zarážkami přímo na jednotlivé talíře či poklice. Je-li součástí kuchyně ostrůvek, pak velmi efektivní jsou ze stropu zavěšené rámy. Na ně se pokládá nádobí nebo věší kuchyňské nářadí případně i dekorace. Mnozí mohou namítnout, že tato varianta ukládání je sice pohodlná, ale méně praktická, protože se do polic práší. To je samo sebou pravda, ale používá-li se nádobí často, pak se prach nestihne ani pořádně usadit.

Otevřené police dodávají sestavě vzdušný dojem. Kuchyně Lube, HT studio.

Otevřené police dodávají sestavě vzdušný dojem. Kuchyně Lube, HT studio.

Oblíbené jsou i přihrádky na lahve vína. Sestava Vistorian, HS rustikal.

Oblíbené jsou i přihrádky na lahve vína. Sestava Vistorian, HS rustikal.

Fotogalerie:

Foto: Italský nábytek, Kuchyně Colosseum, HS Rustikal, Kuchyně Oresi, HT studio

 


You must be logged in to post a comment Login