Kuchyně

Ve venkovské kuchyni nesmí chybět otevřené police

Od   | 

Zatímco u kuchyní moderního vzhledu očekáváme vestavěné skříně s dvířky bez úchytek, venkovský styl je přesným opakem. Méně pravidelné uspořádání a hlavně co nejvíc otevřených polic.

Původ tohoto vzhledu sahá daleko do minulosti, kdy byla naprostá většina obydlí vybavována velmi skromně. Tedy kromě několika úložných skříněk měla hospodyňka k dispozici právě jen několik otevřených přihrádek, které zároveň sloužily k odkapání nebo dosušení nádobí.
Dnes nenavrhujeme otevřené police do stylových kuchyní z finanční otázky, ale tak nějak máme pocit, že to k nim patří a pokud někdo vařil v takové kuchyni, pak brzy zjistil, že jsou velmi praktické. Umyté nádobí totiž nemusíme nikam složitě ukládat, ale jednoduše postavíme na polici a máme uklizeno. Navíc je taková řada pěkných talířů nebo hrnků, případně i poklic zároveň i dekorativním prvkem.

Více možností ukládání

K ukládání slouží nejen klasické otevřené police, nabízeny jsou i skříňky se zarážkami přímo na jednotlivé talíře či poklice. Je-li součástí kuchyně ostrůvek, pak velmi efektivní jsou ze stropu zavěšené rámy. Na ně se pokládá nádobí nebo věší kuchyňské nářadí případně i dekorace. Mnozí mohou namítnout, že tato varianta ukládání je sice pohodlná, ale méně praktická, protože se do polic práší. To je samo sebou pravda, ale používá-li se nádobí často, pak se prach nestihne ani pořádně usadit.


You must be logged in to post a comment Login