Architektura a design

Vchod do domu je vaše vizitka

Od   | 

Nenechte se mýlit. Nejde vůbec o to, že bychom museli návštěvy oslňovat honosným průčelím domu, ale měli bychom mít vchod i místo, kde návštěva poprvé vstoupí a odloží si kabát, aspoň čisté a upravené. Ostatně jak je známo, první dojem často udělá hodně a každého z nás podvědomě ovlivňuje.

V tomto článku se podíváme na to, jak můžeme vstup do našeho obydlí trochu pozvednout a jak jej udržet co nejdéle v čistotě.

Čistý vchod bez každodenní dřiny

Ptáci jsou nedílnou součástí našich zahrad a pohled na ně při posezení venku je často uklidňující. Existují však případy, kdy je na zahradě nevidíme rádi, zejména musíme-li každý den vodou umývat vchod od produktů jejich trávicího ústrojí. Nestojí za tím většinou malé zpěvné ptactvo, ale tento problém způsobují zejména holubi či hrdličky. Stačí mít nad vchodem vhodně umístěnou římsu nebo třeba telefonní kabel a o každodenní zábavu s mopem v ruce máme postaráno. Ochranné hroty proti ptactvu jsou řešením pro ty z vás, které již tato činnost omrzela. Lze je snadno umístit jak na římsy, parapety či fasády, tak třeba také do okapů. Slouží výhradně jako ochrana proti větším druhům ptáků, kterými jsou třeba právě zmínění holubi.

Hroty existují v mnoha provedeních, stačí si tedy zvolit vhodný profil pro vaši instalaci. U hrotů jsou konce tupé, nemusíte se tedy bát, že byste ptákům jejich instalací ubližovali. Primárním účelem je zabránit opeřenci přistát, případně hnízdit na daném místě.

Moderní vchodové dveře

Když jsme zamezili stabilní tvorbě nepořádku přede dveřmi, možná by bylo na čase udělat také něco s jimi samými. Možná si říkáte, že ty staré dřevěné oprýskané přece slouží, plní svůj účel, tak proč je měnit. Samozřejmě, můžete je natřít, ale pokud jste to neudělali doteď, je otázkou, kdy si na to najdete čas. Moderní doba s sebou přináší moderní materiály, a proto jsou stále populárnější bezúdržbové plastové vchodové dveře. Plastová okna již přece máte, tak proč nepořídit také dveře? Plast se snadno čistí, natírání je minulostí a stejně jako u jiných exteriérových dveří, také zde si můžete vybírat z velkého množství designových variant, s prosklením či bez apod.

Bereme za kliku a vstupujeme

Dveře máme nové a vcházíme do první místnosti v domě, kterou je ve většině případů zpravidla typická předsíň. Jsou to prostory, kde se klade velký důraz zejména na praktičnost. Praktický nábytek do předsíně by tak měl splňovat to, co hosté i my sami očekáváme s naprostou samozřejmostí. Je to především možnost:

  • odložit si kabát, bundu, pokrývku hlavy či jiné svršky
  • mít kde uložit venkovní obuv
  • upravit se v zrcadle

V předsíni se také určitě hodí možnost mít kde odložit deštník, a to pokud možno tak, abychom nezmáčeli všechno kolem. Na vše dnes existují řešení, často problém levně vyřeší typizovaná stěna do předsíně, ale můžete si samozřejmě nechat vyrobit řešení na míru vašim představám a prostorám.

 

 


You must be logged in to post a comment Login