Inspirace

Jste vášniví sportovci a zařizujete byt? Na co při jeho organizaci nezapomenout

Od   | 

Zařizujete si byt a zároveň jste aktivní jedinec se spoustou zájmů? Vaši osobnost vyjadřuje nejen váš postoj k životu, ale i vybavení do bytu. Popusťte uzdu fantazii a vneste do svého domova kousek sebe.

Moderní vybavení bytu přesně odráží vaše koníčky

Moderní interiéry s oblibou a hrdostí zrcadlí hobby jejich majitelů. Rovněž cílí na uživatelské nároky, šetření místem, ale i dokonalou sladěnost, která by se pyšnila přirozeným komfortem. Váš koníček, na který jste jistě hrdí, může váš domov směle reprezentovat a vdechnout prostoru naprosto neotřelý prvek s osobní hodnotou.

Dřevěný věšák na medaile

Vaše úspěchy, ale i účast na závodech jsou příjemnou vzpomínkou na něco, co jste dokázali. Poháry a medaile jsou pro vás vysoce ceněným artefaktem, který byste rádi měli na očích? Vyčleňte si na ně místo a vystavte si je na polici. Jako nevšední bytové doplňky se mohou jevit i věšáky, které jsou při organizaci sportovního vybavení naprosto zásadní. Preferujete nějaký sport? Není nic jednoduššího, než si nechat vyrobit věšák se sportovními motivy na míru (například věšák na medaile pro běžce).

Uhodnete deset nejoblíbenějších sportovních motivů pro věšák na medaile?

 1. Běh
 2. Judo
 3. Gymnastika
 4. Tanec
 5. Fotbal
 6. Kola
 7. Agility
 8. Házená
 9. Tenis
 10. Volejbal

Věšáky na medaile pro sportovce s motivy a jmény na míru dnes už běžně seženete na internetu. Zdroj foto: ČistéDřevo.cz

Originální dárek pro sportovce hravě vykouzlí motivy na míru

U věšáků ještě chvíli zůstaneme. Pokud například hledáte osobitý dárek, který by k obdarovanému dokonale pasoval, tak věšák na medaile se jménem je trefou do černého. Hodí se samozřejmě jak ke zvláštním příležitostem, nebo například jen tak pro radost a v bytě se bude nejen vyjímat, ale bude i příjemnou vzpomínkou, jež vám bude navozovat pozitivní náladu za všech okolností.

Vybavení na kolo lze snadno aplikovat do moderního interiéru

Cyklisté ke svému koníčku potřebují spoustu místa, kde by si uložili všechny nezbytnosti pro dokonalý požitek. Zapálený sportovec se nemusí bát, že by jeho koníček nějak narušoval celkovou kompozici bydlení. Právě naopak! Mladí lidé se nebojí použít co nejjednoduššího designu ve výběru barev a nábytku, ale bohatě se vyřádí na originálních prvcích, nebo doplňcích, které na první pohled dají jasně najevo, kdo je majitelem bytu. Schovávali jste doteď vybavení na kolo někde v kumbále, nebo dokonce ve sklepě? Je čas je hrdě vystavit na odiv všem nově příchozím. I samotné kolo si můžete zavěsit na zeď s pomocí háků s patřičnou nosností.

I kolo může být dominantním designovým prvkem v moderním interiéru. Zdroj: Schutterstock

Nezapomínejte na důležité vybavení pro sportovce

Nejen vybavení na kolo si zaslouží být vidět. Osobitý interiér lze snadno skloubit i s jinými koníčky. Dokážete si například představit boulderingovou stěnu v obýváku? Není to nemožné a světoví designéři se do podobně rafinovaných kousků s nadšením pouštějí. Taneční tyč v obýváku pro talentovanou gymnastku, nebo již zmíněná boulderingová stěna dnes není ničím výjimečným. Prkno a lyže taky nepatří do sklepa – dejte je na odiv třeba na policových konzolách!

Vybavení nemusí být nutně vzhledné a použitelné jako doplněk do bytu. Kam pak s ním? Zdroj: Shutterstock

Na co využít dřevěné bedny

Každý sportovní nadšenec mi dá jistě za pravdu, že s koníčkem roste chuť a zejména počet potřeb, které ke svému hobby využívá. Východiskem z přeplněnému bytu a chaosu v potřebném náčiní mohou být praktické dřevěné bedýnky, jejichž nenáročný design zařizování bytu v moderním stylu jen podpoří. Navíc budete mít vše potřebné po ruce. Na co všechno můžete úložné boxy využít?

 • potřeby na kolo – náhradní pláště, písty, náčiní na opravu kola, zámek, pumpičku na kolo
 • ochranné spreje, dezinfekci na sportovní oblečení
 • funkční oblečení, které chcete mít na jednom místě
 • reflexní prvky, svítilny, čelovka
 • batohy, ledvinky, či tašky bez kterých si to ani neumíte představit
 • teleskopické hole na dlouhé procházky
 • v zimě využijete bednu, kde budete mít běžecké čelenky, rukavice, tričko navíc, nebo nesmeky na náročný terén
 • proteinové tyčinky
 • lahve na vodu, kterou je potřeba mít stále po ruce

Pokud tedy jste zapáleným fanouškem jakékoliv aktivity, nebojte se  její prvky použít i do kompozice bytu. Uvidíte, jaká skvělá souhra z toho nakonec bude.


You must be logged in to post a comment Login