Inspirace

Váš dům v halloweenském hávu

Od   | 

Den před křesťanským svátkem “Všech svatých”, tedy 31. října se slaví Halloween. Pokud ho budete slavit i vy, pak je vhodné vyzdobit vstupní dveře a zahrady podle tradice. Nejen že si tím zkrátíte čas než vypuknou Vánoce, ale zároveň se celkem slušně můžete pobavit. Přinášíme inspiraci, jak alespoň na pár dnů vytvořit z vašich krásných domů mystické hrady a zahalit je do tajemného oparu.

Název Halloween vznikl v Irsku a pochází z anglického “All Hallows´ Evening” což v češtině znamená “Předvečer všech svatých”. V tento den se oblékáme do strašidelných oblečků a chodíme strašit sousedy a můžeme přitom i koledovat o sladkosti. Pár dní před začátkem oslav zdobíme domovy, aby získaly mystickou a tajuplnou atmosféru. Typickou barvou je černá a oranžová. Nejčastějšími symboly jsou pavouci, pavučiny, kostlivci, čarodějnice, černé kočky, netopýři, sovy, jednoduše vše, co má co do činění s čáry a kouzly. A protože je podzim a Halloween je také oranžový, neměla by v dekoracích chybět dýně, kterou jen patřičně hrůzostrašně vyřežeme.

Jak upravit dýni, aby dlouho vydržela krásná

K vyřezání dýně potřebujete především ostrý nůž a pořádnou lžíci. Na trhu dokonce najdete i speciální nářadí, které usnadní vaše kreativní snažení. Kromě různých velikostí nožíků s pilkou je její součástí i široká jehlice na vypichování a nechybí ani speciální lžíce s ostrou hranou.  Aby dýně dlouho vydržela, doporučuje se po vyřezání a vydlabání ji na pár hodin postavit do studené vody. Dýním obecně prospívá chlad, proto je lepší je nechat venku. Aby je nenapadla hniloba, můžete je postříkat běžnými prostředky proti plísním.  Čajovou svíčku je výhodnější položit do skleněné nádobky, případně použijte svíčky hřbitovní nebo na baterky. Dodržíte-li všechny naše rady, věříme, že na Halloween budete dobře připraveni a dýně se vám nebude bortit ani vysychat třeba tak, jako sousedům.

Fotogalerie:

Zdroj: Pinterest

 


You must be logged in to post a comment Login