Rady a tipy

Vánoční ozdoby na poslední chvíli? Tyhle zvládnete vyrobit i vy

Od   | 

Vánoční dekorace nemusí být plné třpytek a stát vás spoustu peněz. Mnohem příjemněji budou vypadat, pokud budou vyrobeny z přírodních materiálů. A navíc budou krásně vonět. Pokud patříte k těm, kteří nákup vánočních ozdob podcenili a k jejich nákupu se již nedostanou, nebo chcete být kreativní, jste na správném místě. Dnes pro vás máme článek plný inspirace na výzdobu, kterou zvládnete vyrobit sami – nebo za asistence svých ratolestí.

Plátky sušeného pomeranče

Pomeranče má doma v období kolem Vánoc téměř každý. Tak proč je nevyužít i k výrobě nádherných vánočních dekorací? Provoňte svůj byt vlastnoručně vyrobenými ozdobami. Způsobů, jak můžete pomeranče využít, je mnoho.

Ze všeho nejdřív je nutné pomeranče nakrájet na tenké plátky, ty dejte na plech vystlaný pečicím papírem.  Před tím, než začnete plátky sušit v troubě předehřáté na 60°C, je můžete lehce osušit papírovou utěrkou. Plátky pomeranče poté sušte v troubě, přesný čas nelze určit, vše je třeba průběžně kontrolovat, plátky můžete i pravidelně obracet, aby vyschly co nejlépe.

A jak můžete sušené plátky pomerančů použít? Můžete s nimi ozdoby nejen adventní věnec, ale i věnec, který dáte na vchodové dveře – případně na kterékoliv dveře u vás doma. Pomerančová kolečka můžete přidat také jako ozdobu na dárek, když jej budete balit.

Sušený pomeranč na milion způsobů… Zdroj: Home in cube

Další možností je navléct pomeranče na hezkou stuhu a použít jako ozdobu na vánoční stromeček. Když plátky navlečete na pevnou nit, můžete je zavěsit i na okno.

Vánoční dekorace z plsti

Pokud chcete zapojit do vánočního tvoření i svoje děti, máme pro vás tip na vánoční tvoření z plsti. Na výrobu budete potřebovat dekorační plsť (použít by šly i pevnější barevné papíry), šablony různých tvarů (hvězdičky, kolečka, vločky), jehlu a nit. A pak už je čas a náladu – začněte vystřihovat a po té  plstěné hvězdiček či vločky pospojujte.

Využijte šišky

Posbírejte šišky a červenou či zelenou stuhou je pospojujte a vytvořte věnec. Šišky můžete také nalepit na polystyrenový základ a vytvořit z nich ozdobnou kouli. Trpěliví si mohou dát práci a vyrobit z šišek stromeček. Velmi hezky vypadá, když špičky šišek natřete bílou nebo zelenou barvou. Inspirujte se…

Upečte si perníčky

Pokud už máte napečeno všechno cukroví na jídlo, můžete si s dětmi upéct perníčky speciálně určené na ozdobení stromečku. Při pečení vycházejte ze svého klasického receptu na perníčky, jen do nich před pečením udělejte špejlí dírky na provlečení stuhy. Po upečení je s dětmi nazdobte, navlečte stuhy a ozdobte s nimi stromeček.

Perníčky můžete pověsit na stromeček. Zdroj: Unsplash

Vytvořte si ozdobu na stůl

Pokud se vám doma nashromáždily nejrůznější přírodniny (sušené pomeranče, kůra, sušené květy, jehličí, šišky, sušené šípky), není nic jednoduššího než jejich naaranžování do sklenic či dekoračních dóz. Přírodniny můžete naaranžovat také na tácek, kam umístíte skleničky s čajovými svíčkami.

Šišky a světýlka ve skleničce? Dekorace, která vypadá nejlépe večer. Zdroj: Unsplash

Spoustu další inspirace najdete v naší galerii:

 

Nejčastější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 


You must be logged in to post a comment Login