Inspirace

Jak vánočně ozdobit krbovou římsu: Buďte nápadití a originální

Od   | 

Krb sám o sobě díky plápolajícímu ohni navodí kouzelnou romantickou atmosféru. A vy ji o Vánocích můžete ještě podpořit. Na krbové římse totiž vánoční dekorace vždycky skvěle vynikne. Fantazii se meze nekladou, i tak vám pro jistotu přinášíme inspiraci, jak vánoční výzdobu krbu pojmout. Nezapomínejte, že by dekorace měla ladit i s ostatní výzdobou interiéru a samozřejmě i se samotným vánočním stromečkem.

Světelné řetězy

Hledáte-li zajímavou, ale ne příliš pracnou dekoraci na krb, můžete vyzkoušet jednoduché světelné řetězy, které mohou být buďto v ledové, či teplé bílé barvě, nebo i barevné. Vždy je však slaďte s řetězy v oknech a na stromečku. Zvolit můžete buďto řetězy do zásuvky, nebo na tužkové baterie, které nemusíte nikam zapojovat. Mezi světýlka umístěte například silnější svíčky. 

Pomocí světelných řetězů získáte neopakovatelnou atmosféru. Zdroj: Canstockphoto

Stromeček

Pokud máte na krbové římse dostatek prostoru, můžete na ni umístit zmenšeninu vánočního stromečku. Ten ozdobte totožně jako velký strom, pouze si pořiďte menší ozdoby a kratší světelný řetěz. Okolo stromečku můžete umístit třeba vyšší svícny. 

Na římse to bude slušet třeba i malému stromečku. Zdroj: Canstockphoto

Dárky

Jak jinak podtrhnout vánoční atmosféru, když ne perfektně zabalenými dárky? Ty totiž můžete umístit jako dekoraci na krb. Stačí si k ruce vzít prázdné krabice různých velikostí a zabalit je podle sebe. Dárky poté umístěte na krbovou římsu, ale i okolo krbu na podlahu.

Dárky jsou skvělým symbolem…a nemusejí být jen pod stromečkem. Zdroj: Canstockphoto

Věnce

Věnce patří nejen na dveře a okna. Použít je můžeme i na krbové římsy, ať už zavěšené, nebo jinak naaranžované. Na krb však volte zmenšené varianty, aby příjemně vynikly, ale zároveň nepůsobily přehnaně. Věnečky ponechte přírodně zelené, nebo je nazdobte a sjednoťte například s adventním věncem na stole. Pěkně bude vypadat i svazek zavěšeného jmelí, ať už přírodní, nebo nabarvené.

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejelegantnější výzdobu krbových říms patří jednoznačně girlandy. Ty lze sladit s girlandami okolo vchodových dveří nebo oken. Zakoupit můžeme již hotové dílo, nebo si vyrobit vlastní pomocí větviček, které navazujeme na drátek obalený papírem. Dozdobit je lze pouze světelnými řetězy, nebo také vánočními ozdobami či mašlemi. 

Máte-li možnost nad krb zavěsit věnec, udělejte to. Zdroj: Canstockphoto

V jednoduchosti je krása

Kromě girlandy můžete shora římsu dozdobit dekoracemi, které si sami vyrobíte. Stačí zavařovací sklenice, skleněná váza nebo sklenka na červené víno. Dovnitř vložte šišky z lesa. Pokud máte volné světelné řetězy, dejte je tam. Dekoraci pak postavte na římsu, doplnit ji můžete soškami (andělíček, sob apod.), případně i vhodnými textiliemi. 

Do prázdných lahví vložte světelné řetězy. Zdroj: Canstockphoto

Příjemná dekorace

Pokud nechcete nic vyrábět, můžete na krbové římsy umístit libovolné motivy Vánoc od sošek stromečků, přes vánoční hvězdy, domečky, vločky, nebo klasické svícny a svíčky. Vyzkoušet můžete i zavěšené punčochy, přičemž každý člen rodiny má tu svou. Na krb umístěte podobnou výzdobu, kterou jste udělali třeba na obývací stěně nebo jiném nábytku.

Vyzkoušejte třeba i zavěšené punčochy. Zdroj: Canstockphoto

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login