Inspirace

Vánoce jsou za dveřmi: Vyzdobte dům i jeho okolí půvabným osvětlením a vytvořte kouzelnou atmosféru

Od   | 

Dokonalou vánoční atmosféru podtrhnou elegantní světýlka a vánoční osvětlení, které patří nejen na stromeček, ale i do venkovního prostoru. Příjemně prozáří balkony, terasy, římsy, venkovní sloupy, ale i ploty. Je tedy načase se rozmyslet, kam všude vánoční osvětlení nainstalujete.

Světýlka patří jak do interiéru, tak do exteriéru. Zdroj. Canstockphoto

Vánoční řetězy nejen na stromeček

Vánoční řetězy v převážné většině umísťujeme na stromeček, ale skvěle se hodí i na venkovní použití. Pamatuje ale, že pro venkovní použití musí mít řetězy označení minimálně IP 44, což značí, že zvládnou déšť, sníh a mráz. Při výběru se řiďte barvou světla. Ta může být studená, nebo teplá bílá. Dejte přednost jedné z nich a řetězy v tomto odstínu pak instalujte na své obydlí. Zvolíte-li rozdílné barvy, pak výsledný efekt nebude působit hezky.

Vánočním řetězům můžete přidat i mašle a vánoční ozdoby. Zdroj: Canstockphoto

Vyzkoušejte něco nového

Klasické světelné řetězy doplňte nejrůznějšími postavami a umístěte je buď na zahradu, nebo před dům. Největší ohlas budou mít zejména u dětí. Takové postavy mohou svítit klasickou bílou, či žlutou barvou, ale i barevnými žárovkami. Vhodné jsou saně, sobi, Santa Claus, nejrůznější elfové, sněhuláci, ale i jiné, tematické postavy. Trendem jsou ale i lucerny, které v zimě ozdobíte vánočním řetězem, nebo pouhou svíčkou. Klasické lucerny lze nahradit i vázou, libovolnou nádobou, či prázdnou lahví. Danou nádobu nezapomeňte nakonec dozdobit vánočními mašlemi, jehličnatými větvičkami, či jinými ozdobami. 

Přidejte k vánočním řetězům i světelné sochy. Zdroj: Canstockphoto

 

Stolní lampa, jako dárek? Proč ne?

 

Trendem je světelná show

Trendem posledních let jsou světelné show promítající se přímo na dům. Jejich kouzlo je ve variabilitě promítaných dekorů, které dopadají nejen na okna, ale i střechu a fasádu. Na projektoru můžete sami nastavit jaké motivy se budou promítat a zda se budou pohybovat, či nikoliv. Stejně tak lze nastavit, v kolik hodin se zapnou a následně vypnou, proto se o přístroj nemusíte starat ani pokud nejste doma. Zvolíte-li modernější model, bude navíc tichý a nespotřebuje ani příliš energie. Také dokáže osvětlit velkou plochu, a to až 300 – 350 metrů čtverečních.

Projektová show na domě nahradí klasická světýlka. Zdroj. Canstockphoto

Zdroj info: Aulix lighting, Světla v zahradě, Decoled

Fotogalerie:

 

Kam pro pohodlné jídelní židle?

 

 


You must be logged in to post a comment Login