Doplňky do bytu

Méně tradiční vánoční stromek: Vyrobte si závěsný z větví

Od   | 

Hledáte inspiraci na netradiční vánoční výzdobu nebo alternativu k živému vánočnímu stromku? Vyrobte si udržitelný závěsný stromek, který můžete pověsit na balkon, dveře nebo stěnu. Stačí sesbírat pár větví, natřít je barvami Balakryl a spojit provázkem. Sváteční atmosféru dotvořte pomocí ozdob a světýlek.

Větve můžete pomocí pilky zkrátit. Zdroj: Balakryl

Větve sesbírejte v lese či parku

Na výrobu stromku si připravte asi devět silnějších větví (např. březových), zahradní pilku, přírodní provázek, nůžky, plochý štětec, univerzální barvu Balakryl UNI (pastelově šedý odstín) a bílou tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol. Nejprve nařežte větve pomocí pilky tak, aby se postupně zkracovaly a tvořily pyramidu. Pak je jen velmi lehce zbruste (např. brusnou houbou) a omeťte od pilin.

Některé větve natřete lazurou, jiné krycí barvou. Zdroj: Balakryl

Kombinujte barvy a přírodní vzhled

Větve si na stole vyskládejte do tvaru stromku a natřete je ze všech stran. Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a pomocí štětce nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem čtyř hodin. Tato vodou ředitelná barva je zdravotně nezávadná, rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky i pro styk s potravinami. Některé větve můžete nechat přírodní, na jiné zase použijte tenkovrstvou lazuru Balakryl Dixol, která je vhodná k nátěrům všech druhů dřeva, nepopraská a neloupe se. Aby se zvýraznila struktura povrchu, můžete přebytečnou vrstvu barvy otřít suchým hadříkem.

Větve spojte pomocí provázku. Zdroj: Balakryl

Nezapomeňte na ozdoby

Odměřte si dostatečně dlouhý kus provázku, který přehněte na dvě poloviny. Z každé strany vytvořte pomocí uzlů ve stejné vzdálenosti devět ok a poté jimi provlečte oba konce větví od nejdelší až po nejkratší. Potom už zbývá stromek jen řádně ozdobit. Na jednotlivé větve zavěste ozdoby dle vlastního vkusu a na špičku připevněte hvězdu z papíru. Na závěr nezapomeňte pověsit světýlka, která dotvoří pohodovou vánoční atmosféru.

NÁŠ TIP: Stromek můžete ozdobit koupenými ozdobami, nebo si nějaké vlastnoručně vyrobit. Doporučujeme např. usušit pomeranč a jablka, ozdoby uháčkovat nebo je vyrobit z papírové hmoty.

Fotogalerie:

 

Více informací najdete ZDE

 


You must be logged in to post a comment Login