Inspirace

Vánoce 2019 fandí bílé. Jaké další barevné trendy vás čekají?

Od   | 

Řídíte se při vánoční výzdobě aktuálními trendy? Pak určitě zbystřete. Letos si, minimálně v interiéru, užijete skutečně zasněžené Vánoce. Letošním hitem je totiž bílá, doplněná o přírodní dekorace.

Nezapomeňte nazdobit okna

Vánoce se nezadržitelně blíží a obchody jsou už plné nejrůznějších ozdob, sladkostí a nápadů na dárky. I když se zdá, že máte ještě času dost, vězte, že to uteče jako voda a vy najednou nebudete vědět, kam dřív skočit. Proto se raději připravte včas a mějte alespoň letošní výzdobu připravenou s předstihem.

Letošní Vánoce budou bílé

Loňský rok se nesl ve znamení duhových barev. Bylo celkem jedno, jakou barvu jste pověsili na stromeček, vždy to vypadalo moderně. Letos se ale výzdoba vrací k jednoduchosti a čistotě. A jaká jiná barva má takové vlastnosti než bílá. Až začnete vybírat baňky, řetězy nebo mašle, volte světlé odstíny. Samozřejmostí je zmíněná bílá, ale hodí se i béžová či šedá.

Nepřehánějte to s barvami. Volte maximálně dvě nebo tři a ty pak vhodně kombinujte.  

Rozhodně dokonale bude vypadat zasněžený stromeček. Takový koupíte buď umělý, ale zoufat nemusíte ani u živého. Kupte speciální sprej s bílou či stříbrnou barvou a nastříkejte jím větve stromečku. Pak už jen lehce dozdobte, přidejte světýlka a bílé Vánoce začínají. Ale pozor. Barevná světýlka letos vynechte a použijte světelné řetězy s bílým studeným světlem. To se hodí mnohem víc.

Bílý stromeček není nic nového, letos se ale bude hodit víc, než kdy jindy

Zamilujte si fialovou

Kdo neholduje bílé a přesto chce být trendy, má štěstí. Letošní další barvou je totiž také fialová, která působí slavnostně a tajemně. Vyberete ozdoby v temně fialové nebo se přikloníte ke světle levandulovým odstínům? K tomu něco bílého a máte dokonale vyšperkovaný vánoční interiér.

Letos nic nezkazíte ani fialovou barvou

Hlásí se návrat k přírodě

Lidé se v současné době obrací zpět k přírodě ve všech oblastech, vánoční výzdobu nevyjímaje. Máte ještě někde na půdě v zaprášené bedně ručně vyráběné dekorace z šustí, slámy, skla nebo papíru po babičce? Nyní opět přichází jejich čas. A pokud je doma nemáte, máte ideální příležitost k tomu vydat se na nějaký adventní trh a pořídit takové ozdoby u tradičních výrobců.

Trendy je i šedá barva, která působí velmi elegantně, zdroj: Westwing

Některé dekorace si můžete snadno vyrobit i sami. Ušijte si ze zbytků látek srdíčka, zvonečky nebo kuličky. Přidejte mašli a kousek sušeného pomeranče, skořice nebo jablíčka a přivažte do okna, popřípadě přímo na stromeček. Koneckonců i samotné sušené plátky ovoce a perníčky se báječně hodí.

Jestliže jste nadšenec do industry nebo nordic stylu bydlení, vyzkoušejte moderní materiály. Zejména beton patří k velkým oblíbencům. Když ho dozdobíte zelenými větvičkami, nebude působit studeně a vytvoříte originální výzdobu.

Jednoduchému interiéru sluší i střídmá výzdoba

Světýlka nesmí chybět

Když se rozsvítí vánoční světýlka, hned nás obklopí vánoční atmosféra. Proto by, minimálně na stromečku, neměla chybět. Ideální jsou světelné řetězy s LED diodami, které vydrží a vezmou mnohem méně energie.

Vhod přijdou i papírová světýlka

Pár tipů navíc

Vykouzlete si doma dokonalé sněhové království. Rozhodně k němu patří sněhové vločky, rampouchy nebo kapky. Ty můžete vyrobit z papíru i koupit. Úžasně vypadají ozdoby s peříčky, ptáčci a zvonečky nebo rolničky. A nezapomeňte na drobné dekorace rozmístěné různě po bytě. Vylaďte je v barvách Vánoc a přizpůsobte celkovému stylu výzdoby. Bílou i fialovou můžete použít na ubrouscích a ubrousek (bílý ubrus je navíc velice slavnostní a hodí se naprosto ideálně), balících papírech nebo svícnech.

Papírové vločky navodí tu správnou atmosféru

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login