Kuchyně

Vanilková barva kuchyně je jemná, příjemná a trendy

Od   | 

Přestože je bílá kuchyně neodmyslitelným evergreenem našich kuchyní, pro mnohé je nudná, a proto hledají alternativu. Kompromisem mezi čistě bílou a sytě barevnou kuchyní může být sestava ve vanilkové barvě. 

Světle žlutá sluší i venkovskému stylu. Zdroj: Canstockphoto

Kam se hodí?

Smetanový odstín se většinou objevuje ve venkovsky laděných kuchyních, ale výjimkou není ani u moderních sestav. Prostor příjemně zjemní, prosvětlí a rozveselí. Skvělé využití má právě v malých, stísněných prostorech. Stejně jako k jiným barvám se i k vanilkovému odstínu hodí matné, ale i lesklé provedení či bezúchytkový systém. Velmi důležitý je celkový koncept sestavy. Do moderního interiéru volte jednoduché a čisté linie, bez zbytečných ozdob.

Zamyslete se také nad řešením úložných prostor. Zdroj: Blum

S čím ji kombinovat?

Vanilkové barvě sluší dřevo, a to nejlépe ořechové nebo mahagonové, které se smetanovým tónem vytvoří nádhernou souhru a nádech určité elegance. Moderního vzhledu docílíte také kombinací se šedou barvou, která se může prolínat přímo na kuchyni nebo v podobě stěn či doplňků.

Keramický dřez kuchyni ve vanilkové barvě sluší

Designeři často do místností s vanilkovou kuchyní volí stěnu s betonovou stěrkou, která dotvoří industriální atmosféru. 

V kombinaci se dřevem bude světlounce vanilková kuchyně působit luxusně. Zdroj: Ikea

Dřevo kombinujte s vanilkovou barvou buď přímo na dvířkách, nebo v podobě pracovní desky, či jen na úchytkách. Kuchyni skvěle oživí také keramická záda, či decentní mozaika. Smetanový odstín příjemně ladí s blankytně modrou barvou, tyrkysovou, pastelově zelenou nebo hnědou. 

K vanilkové kuchyni můžete barevně doladit i odsavač par. Zdroj: Minacciolo

Fotogalerie:

 

Kuchyňské baterie: Které jsou trendy a jak se o ně starat?

 

 


You must be logged in to post a comment Login