Technika v domácnosti

Jak vám mohou kompresory v domácí dílně zjednodušit život?

Od   | 

Kompresory nepatří pouze do profesionálních dílen. Své využití najdou také v domácích dílnách a leckdy je využijeme i v domácnosti či zahradě. Za jakých okolností doma kompresory využijete a jaké činnosti jsou bez nich zbytečně náročné?

Rychlé a efektivní nafouknutí hraček

Kompresory pracují se stlačeným vzduchem, který má širokou škálu využití. V domácnostech přijdou kompresory vhod v případě, kdy si chcete rychle a efektivně nafouknout hračky do bazénu, matraci či míč. To ale není jejich jediné využití.

K nafouknutí pneumatik poslouží i menší výkon

S pomocí kompresoru si můžete dofouknout také pneumatiky svého automobilu nebo gumy na jízdním kole. K těmto činnostem vám bude bohatě stačit kompresor s menším výkonem. Sice strávíte nafukováním několik minut, ale pokud nemáte pro kompresor jiné využití, je menší plnicí výkon kompresoru akorát.

Kompresory k pohonu pneumatického nářadí? Proč ne!

V profesionálních dílnách najdou své využití také šroubové kompresory, které se dají využít například k pohonu pneumatického nářadí. Nespornou výhodou šroubových kompresorů je to, že mají dlouhou životnost, jsou spolehlivé, poměrně tiché a nespotřebovávají velké množství elektrické energie. Jejich pořízení do domácí dílny je ale potřeba důkladně zvážit, protože se jeho koupě vyplatí pouze tehdy, když pro něj budete mít pravidelné využití a nebude vám ležet v dílně ladem.

Vlastnictví kompresoru rozhodně není na škodu. Pro běžné použití v domácnosti vám bude stačit kompresor s nižším plnicím výkonem, s jehož pomocí spolehlivě nafouknete hračky, míče, matrace i pneumatiky. Pro kutily, kteří ve své domácí dílně tráví hodně času, je vhodné pořízení šroubového kompresoru, který má všestranné využití, je spolehlivý, má dlouhou životnost a není náročný na provoz.


You must be logged in to post a comment Login