Koupelny

V koupelně budoucnosti

Od   | 

S keramickou řadou Viu, nábytkovou řadou XViu a odpovídajícími vanami, Duravitem a Sieger design představuje kompletní koupelnovou řadu, která vyzařuje výhledový design. Postindustriální elegance produktů vychází z interakce měkkých organických forem s přesnou geometrií a detaily zakončenými do dosud nedosažené úrovně dokonalosti. Ostré kontrasty vycházejí z povrchů, které kombinují nejkvalitnější keramiku, sklo a kov s matnými laky nebo vysoce kvalitním dřevem.

Design série Viu pochází ze studia Sieger design

Nová řada pokrývá všechny oblasti koupelny: mycí, koupací a toaletu. Opakující se prvky designu a speciální detaily jsou určujícími prvky harmonického designu interiéru. Vrcholem je varianta umyvadla, založená na patentované technologii Duravit c-bonded. Vnější strana je přísný obdélník, zatímco ta vnitřní obsahuje jemné organické křivky s prostornou mycí a velkorysou odkládací plochou. Hrana, probíhající podél plochy pro armaturu, pokračuje jako jemná vnější linie. Jemný detail horizontálního přepadu uvnitř umyvadla, podtrhuje horizontální zarovnání vnějšího tvaru. Keramika zevnitř připomíná měkkost vody. Několik překvapivých detailů: Bílý keramický kryt odtokového ventilu je uzavíratelný a navíc je vyrovnán s vnitřním umyvadlem v otevřené poloze. Výrazný obrys nosné kovové konzoly s profilem ve tvaru “V”, v elegantním provedení champagne mat nebo avantgardní černá mat, vytváří dynamický zájem. Individuální kombinace lze realizovat díky skleněné polici, která je k dispozici ve čtyřech barvách.

Z jiného úhlu jsou trojrozměrné nohy kovové konzoly vizuálně přeměněny na jemné linie. Tato úroveň dokonalosti sahá až do nejmenších detailů. Akrylové obložení na spodní straně umyvadla ukrývá upevnění, kabely a připojovací hadice, což má za následek, že propracovaná technologie, například pro elektronickou baterii D.1e, neovlivní design.

Elektronická baterie D.1e skvěle ladí s celým řešením umyvadla

Umyvadla Viu, která jsou glazovaná i ze spodní strany a jsou k dispozici v pěti velikostech, stejně jako umývátko, nabízí ideální řešení. Jejich tvar odpovídá designu c-bonded umyvadla. Alternativní varianty pro mycí oblast s nábytkovým umyvadlem, vestavným umyvadlem nebo umyvadlem na desku a odpovídajícím umyvadlem s výsuvnou zásuvkou nebo dvěma zásuvkami mají výrazné boční hliníkové profily ve tvaru písmene V, které jsou k dispozici také v champagne mat a černá mat. To dodává nábyteku řady XViu výrazným obrysem. Tón v tónu, stejně jako kontrastní možnosti mohou produkovat různé kombinace pomocí různých materiálů. Řada vysoce kvalitních povrchů z pravého dřeva, laku a dekorů vytváří řadu stylových kolekcí od „stříbrné“ po „tmavou“.

Umyvadlo se subtilní konzolí je navrženo jak do dámské koupelny, tak i do pánské

Dveře z poloprůhledného kouřového skla lze dodat pro vysoké a polovysoké skříňky. K otevírání a zavírání dveří jsou použity vizuálně jemné a hladké závěsy, které byly technicky optimalizované.

Boční profily zrcadel a zrcadlových skříněk se zrcadlovými bočními stranami, odrážejí individualistický design XViu. Modely vybavené spínačem senzoru nabízejí maximální komfort při stmívatelném osvětlení. Varianta s ovládáním “icon” přímo v zrcadle, poprvé také pro zrcadlové skříňky, je vybavena režimem obrysového světla a s funkcí přepínání teploty světla: při svítivosti vyšší než 300 luxů lze barvu světla plynule upravovat od 2 700 (teplé světlo), do 6 500 kelvinů (studené světlo). Vyhřívání je k dispozici pro všechna zrcadla a standardně dodávána pro varianty “icon”.

Dalším vrcholem řady XViu je volně stojící vana, která zaujme na první pohled. Také zde je přední kovový rám se známým profilem ve tvaru “V”, dostupný v champagne mat nebo černá mat a kontrastuje s vysoce lesklým bílým akrylem. Vytváří podporu pro volně stojící vanu (dvě velikosti: 160×80 cm a 180×80 cm), která při pohledu shora vytváří přesný obdélník, s ergonomickým a organickým vnitřním tvarem. Precizní provedení a dokonalá estetika, jemně integrovaný odpad, podtrhují sofistikovaný design.

Souhra základního geometrického tvaru s jeho přesným půdorysným pohledem a optimalizovaným jemným vnitřním tvarem je také klíčovým prvkem toalet. Kovová tlačítka, umístěná po stranách, umožňují jednoduchou demontáž sedátka, což usnadňuje čištění. Technicky náročná realizace otevřeného splachovacího kruhu, díky vylepšené technologii Rimless®, zajišťuje vynikající oplach. SensoWash® Slim je k dispozici jako varianta pro toaletu. Kombinace s elektronickým ovládacím tlačítkem Duravit A2 a odpovídajícím prvkem ve stěně, poskytuje komfort obsluhy na nejvyšší úrovni.

U toalety nechybí otevřený splachovací kruh zajišťující dokonalou hygienu toalety

Fotogalerie:

 

VÍCE SE DOZVÍTE ZDE

 

 

Kolekce byla prvně k vidění na veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem


You must be logged in to post a comment Login