Inspirace

Užijte si oázu klidu a vytvořte si novodobý moderní balkon

Od   | 

Balkon je místo, kde si rádi odpočineme po dlouhém dnu a obzvlášť, pokud bydlíme ve městě, je to místo, kde si můžeme vytvořit vlastní malou zahrádku, díky které se budeme cítit jako v přírodě. A protože na balkoně začínáme trávit čas hned od začátku jara a končíme až na podzim, je důležité, aby na nás působil příjemně. Abychom docílili soukromí malé zahrádky, pěkného vzhledu, ale zároveň i útulnosti, chce to trochu snahy. Přiblížíme vám, na co je třeba se zaměřit, aby balkon získal šmrnc a moderní, novodobý vzhled.

Balkon se může stát chloubou celého bytu. Zdroj: Westwing

Zaměřte se na novodobé židle!

Židle by měly být v první řadě kvalitní a měly by odolat silným slunečním paprskům, dešti, ale i větru. Na balkon je vhodné volit kovové židle, vhodný je samozřejmě i plast i dřevo. Dřevěné židle však potřebují ochranu proti vlhkosti a nepříznivému počasí. Židle s moderními tvary vládnou dnešním balkonům a výběr je opravdu velký. Vždy záleží především na velikosti balkonu. Disponujete-li velkým prostorem, můžete si kromě stylových židlí u stolu dovolit i příjemná křesílka do rohu, nebo závěsnou houpačku, ve které můžete příjemně relaxovat s knihou v ruce. 

Malý koberec udělá divy! Zdroj: Pinterest

Houpačkové křeslo v boho stylu bude šperkem balkonu! Zdroj: Westwing

Bez stolku by to nešlo

Další vyloženou nutností na balkoně je stolek. I zde platí, že výběr by měl záležet především na kvalitě a materiálu, abychom stůl hned po první sezóně nemuseli vyměnit. V případě malého balkonu zvolte malý kulatý stolek, který je tak akorát pro dva lidi. Pokud však chcete na balkoně pohostit návštěvu, zvolte rozkládací stolky, které během návštěvy rozložíte a následně zase složíte na menší. Při výběru také zvažte, k čemu má stolek sloužit. Bude ozdobou balkonu, na kterou dáte květináč s rostlinou, nebo se u něj budete během teplých dnů pravidelně stravovat? Na trhu jsou klasické stolky i nízké provedení, ke kterým stačí přidat několik polštářů na sezení.

Nízký stolek k posezení nebo regulérní stůl? To vše je třeba před výběrem promyslet
Zdroj: Westwing

Balkonový skládací stůl Lodge, Naolejované certifikované akátové dřevo FSC, rozměr 60 x 40 x V 63,5 cm, cena 1 290 Kč.

Balkonový skládací stůl Lodge, Naolejované certifikované akátové dřevo FSC, rozměr 60 x 40 x V 63,5 cm. Zdroj: Butlers

Dekorace a rostliny dokáží divy

Rostliny a dekorace teprve vytvoří tu kouzelnou atmosféru, po které každý touží. Dekorace charakterizuje styl člověka, i celého interiéru, a proto není třeba ji schovávat pouze doma, ale pořídit nějakou i na balkon! Roztomilé sošky, vázy, i ostatní předměty balkon dokonale zpestří. To samé platí i o rostlinách. Jak jinak si vytvořit soukromou oázu, ve které se budeme cítit jako v přírodě, když nepořídíme žádnou zeleň? Kromě nízkých keříků balkon oživíme i květináči s bylinkami, které najdou skvělé využití i při vaření. Váza čerstvě nařezaných květin na stole prostor příjemně provoní a učiní ho výjimečným. Vytvořte si malou zahradu přímo pod nebem!

Stylové květináče s rostlinami vytvoří na balkoně tu pravou atmosféru, připomínající přírodu
Zdroj: Westwing

Nábytek vybírejte takový, kterému nebude vadit ani sníh a mráz. Zdroj: Calligaris

Textilie a pufy doladí celkový vzhled

I novodobý a moderní styl vyžaduje útulnost, jíž ještě můžeme dopomoci vhodně zvolenými textiliemi. Vytvoří nejen příjemnou dekoraci, ale během chladných večerů strávených na balkoně se budou rozhodně hodit. Vyhrát si můžete s přehozy, dekami, koberečky nebo zajímavými polštáři, které budou s celým stylem balkonu skvěle ladit. Opomenout nesmíme ani moderní pufy, které v posledních době zkrátka opravdu bodují. Využít je můžete jako příjemné sedáky, ale i jako stolky. Stačí na ně umístit stabilní tác. 

Drobné dekorační polštáře vypadají na každém balkoně skvěle! Zdroj: Westwing

Soukromí si můžete vytvořit na balkoně pomocí dřevěných žaluzií. Zdroj: Pinterest

Tečka na konec v podobě osvětlení

Posledním prvkem, kterým můžeme podtrhnout styl a útulnost balkonu, je osvětlení. Vhodně vybrané osvětlení vdechne balkonu neobyčejné kouzlo, ale i romantiku. Vybírat můžeme z lampiček, lucerniček, svícnů na svíčky nebo jiného dekoračního osvětlení, které balkon posunou o level výš. 

Balkon jednoduše vyzdobíte pomocí dekorativního osvětlení
Zdroj: Ikea

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login