Články

Užijte si kouzlo tradičních vánočních barev v moderním pojetí

Od   | 

Vánoční období se nese ve znamení spojení tradic s moderními prvky. Klasické barvy jako červená a zelená mají své kouzlo, které může být v moderním prostředí ještě výraznější. Vraťme se ke kořenům vánočních svátků a pojďme objevovat, jak prvky mohou oživit a zútulnit moderní interiéry.

Užijte si kouzlo vánočních svátků v tradičních barvách. Zdroj: Moebelix

Tradiční barvy: Symbolika a Vánoce

Vánoční barvy – červená, zelená a bílá – jsou nejen ozdobami stromků, ale také vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Přidáte-li k nim zlatou, dostanou vaše svátky punc nevšednosti a vznešenosti. Ať už tomu věříte nebo ne, tyto barvy nejsou novinkou. Existovaly již ve středověku a devatenácté století jim dodalo nové tradice, které formovaly podobu dnešních Vánoc.

 

Kam pro luxusní pohodlné pohovky?

 

Kde najít inspiraci: Přírodní prvky a jednoduchost

Tyto barvy se snadno kombinují s přírodními ozdobami, jako jsou sláma či dřevo. Červené dekorace ozdobí stromeček a spolu s trochou zlaté navodí vánoční atmosféru snáze než experimenty s jinými barvami. Nezapomeňte, že je toho spoustu zeleného (kromě některých umělých stromků nebo věnců), což vám umožňuje skvělou kombinaci s červenými dekoracemi.

Užijte si kouzlo vánočních svátků v tradičních barvách. Zdroj: Moebelix

Výzdoba stolu a důmyslné aranžmá

Prostřený stůl je srdcem všech vánočních setkání. Pohrajte si se smrkovými větvičkami, červenými stužkami a doplňte je o svíčky pro ještě větší vánoční atmosféru.

Minimalismus a elegance mohou být skvělé – jednobarevný balicí papír a látková stuha zanechává dojem vkusu a prostoty.

 

Interiérové látky, které pohlcují pachy, hluk, nepropustí světlo a mnoho dalšího. Kam pro ně?

 

Klasika versus moderna: Harmonie a elegance

Tradiční vánoční atmosféra vyžaduje eleganci a vkus. Vyvarujte se přemíry dekorací, které by mohly působit rušivě a překážet vytvoření útulného prostředí. Sváteční stůl i interiér nechte dýchat jemnými a decentními prvky, které podtrhnou vánoční kouzlo.

Dekorace a atmosféra: Vytváření jedinečných prostor

Kromě stromku přidejte svíčky, vánoční věnce a textilie s vánočními motivy, které podtrhnou atmosféru. Nezapomeňte na důmyslné aranžmá na svátečním stole, který je centrem společenského dění.

Užijte si kouzlo vánočních svátků v tradičních barvách. Zdroj: shutterstock.com

Stromek a kouzlo tradičních motivů

Vánoční stromek není jedinou ozdobou, která by se měla v obývacím pokoji nacházet. Tradiční vánoční dekorace mohou být i vánoční koule ve skleněné váze. Vytvoření jedinečné atmosféry podtrhne umístění svíček do vánočních věnců.

Zdroj info: Moebelix, Zvyky a tradice, České tradice

Fotogalerie:

 

Důležitá je správná barva světla. Jak ji zvolit?

 

 


You must be logged in to post a comment Login