Rady a tipy

Už dva dodavatelé energií zlevnili pod vládní cenový strop

Od   | 

Ceny energií na velkoobchodních trzích začínají pomalu klesat – což je signál pro dodavatele, aby začali tento pokles postupně promítat i do svých cen pro zákazníky. Produkty levnější, než je vládní cenový strop, už nabízejí dva dodavatelé. K E.ON se nyní přidal i innogy.

Ceny energií by se mohly začít snižovat. Zdroj: pexels.com

Ceny energií na burze zaznamenaly pokles – už několik po sobě jdoucích týdnů se drží pod vládním cenovým stropem. Protože ale dodavatelé nakoupili energie za dřívější vyšší ceny, ke zlevňování se zatím nemají. Je však několik dodavatelů, kteří pokles do svých ceníků začali pomalu, ale jistě promítat.

Cenový vývoj na velkoobchodních trzích se aktuálně promítl do ceníků dodavatele energií innogy. Došlo ke snížení ceny dodávek energií pro nové zákazníky, ale také pro ty, kterým končí fixace. Nový ceník garantuje fixovanou cenu plynu na jeden rok. Ta je v porovnání s cenovým stropem (2 500 Kč bez DPH) o 250 Kč nižší.

Pokud s plynem také vytápíte, zaplatíte 2 250 Kč bez DPH za megawatthodinu. Zdroj: Vaillant

Ředitel innogy pro maloobchod a marketing, David Konvalina, uvádí: „Lednový pokles cen plynu na velkoobchodních trzích už nám aktuálně umožňuje nabízet dodávku plynu pod cenovým stropem, který platí od začátku roku. Rodina, která plynem vytápí průměrný domek, s naší novou nabídkou ušetří oproti cenovému stropu tři a půl tisíce korun. Zatím jsme obezřetní a zákazníkům stále nabízíme jen smlouvy na 12 měsíců a pak jim znovu nabídneme novou smlouvu podle aktuální situace.“

V případě, že zákazníci na plynu pouze vaří, zaplatí 2 290 Kč bez DPH za megawatthodinu. Pokud s plynem také vytápějí, zaplatí 2 250 Kč bez DPH za megawatthodinu.

V případě, že zákazníci na plynu pouze vaří, zaplatí 2 290 Kč bez DPH za megawatthodinu. Zdroj: Pixabay

Od ledna začal nabízet produkt levnější, než je vládou stanovený strop, také E.ON. Ten energie nakupuje průběžně a dopředu. Díky tomu je schopen reagovat na aktuální požadavky svých zájemců. To uvádí mluvčí E.ON, Roman Šperňák.

Konvalina ještě dodává, že svým zákazníkům rozešlou výhodnější nabídku s cenou pod vládním stropem v následujících dnech. Za aktuální pokles cen může především teplejší počasí a s tím spojené snižování spotřeby. Jak se ale bude situace vyvíjet v dlouhodobém horizontu, zatím není známo.

Zdroj info: innogy,cz, eon.cz

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login