Návštěvy bytů

Útulný domov ve venkovském stylu: Při zařizování se majitelé řídili především srdcem

Od   | 

Mladý pár si už dlouho přál utéct ze spárů velkoměsta. Žili v malém bytě a toužili po vlastním domku. Po dlouhém hledání koupili nakonec patro v útulném rodinném domě a vybudovali si tu nový domov. Venkovsky zařízený interiér byl přesně to, co si přáli, a dřevěné podbití stropu všemu dokonale nahrává. Podívejte se, jak vypadá interiér, do kterého majitelé vložili své srdce.

Celý interiér se nese ve venkovském stylu. Zdroj: Inarch IT

Do přízemí umístili majitelé botníky a skříně na bundy či kabáty. Do soukromé části se pak vchází po schodech nahoru, kde se otevírá velkorysý prostor s propojeným obývacím pokojem s kuchyní a jídelním stolem. Dominantou je točité schodiště vedoucí do skryté pracovny. Ta sice není příliš velká, ale pro vyřízení běžných pracovních záležitostí stačí. Navíc ji majitelé využívají jako soukromou „zašívárnu“, kde mohou odpočívat třeba s knihou v ruce. Obývací pokoj je od kuchyně opticky oddělen kulatým jídelním stolem v bílé barvě, doplněný o bílé židle ve venkovském stylu.

 

Oblíbené dekorativní stěrky: Které to jsou a kam pro ně?

 

Bíle zařízený interiér dokonale doplňuje dřevěné podbití stropu, ale i přiznané trámy, které umocňují venkovskou a útulnou atmosféru. Za klenot lze považovat kuchyni, která z důvodu zešikmeného prostoru musela být navržena na míru v jedné rovině a zakončuje ji sestava šatních skříní ve stejném provedení, jako je kuchyňská linka. Majitelka se rozhodla sladit všechen nábytek do bílé barvy a ani kuchyně není výjimkou. Jednoduchou sestavu představují dolní i horní skříňky zdobené stylovými rámečky, ale i stylovými úchytkami. 

Sedací souprava navazuje na jídelní stůl. Zdroj: Inarch IT

Sedací souprava decentně navazuje na jídelní stůl v prostoru a zvolena byla v krémové barvě, linie pak zvýrazňuje zelený lem. Sedačku doplňuje bílý konferenční stolek opět ve venkovském stylu a nechybí tu krb s šedým obkladem. Dostatek světla zajišťuje výrazný prvek a to ateliérové okno, které se do takto laděného interiéru dokonale hodí. Zajímavě je vyřešené také osvětlení a to zabudovanými LED bodovými světly přímo v dřevěném podbití, i na trámech. Nechybí ani elegantní nástěnné, nebo stojací lampy, které po setmění vytvoří příjemnou atmosféru.

 

Půvabnou dekorací jsou mechy. Kam pro ně?

 

V tomto patře se nachází ještě dvě místnosti, přičemž tou první je ložnice majitelů. Zde bylo dřevěné podbití natřeno bílou barvou, která v místnosti převládá. Vestavěné skříně na míru nemohou být jak jinak než ve venkovském stylu. Zajímavostí je také jednoduchá postel bez čela, které opticky nahrazuje proužkovaná tapeta. Doplňky včetně povlečení oživují zemité odstíny, které do jinak bílého prostoru vnáší příjemnou atmosféru.

Bílou ložnici doplňuje pruhovaná tapeta. Zdroj: Inarch IT

V druhé ložnic najdeme postel pro malé miminko, které se narodilo jen několik měsíců před přestěhováním. Dětský pokoj je prozatím vybaven jen postýlkou a šatní skříní, jelikož miminko zatím veškerý čas tráví spíše u maminky. Během několika měsíců se však místnosti promění v dětské království plné zábavy a hraček. 

Koupelna není velká, ale mladé rodince bohatě stačí. Jednoduchou vanu na konci místnosti doplňuje skleněná zástěna, díky které si majitelé mohou místo dlouhé koupele dát jen rychlou sprchu. Na vanu navazuje toaleta a dále hned umyvadlová skříňka s dřevěnou deskou a vsazeným keramickým umyvadlem. 

Zdroj: Inarch IT

 

Fotogalerie:

 

Kuchyňská baterie s nejmenším filtrem na světě

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login