Návštěvy bytů

Útulný domov na 32 m². Díky jednoduchému zařízení působí vzdušně a prostorně

Od   | 

V tomto příjemném bytě architekti jasně ukázali, že i s omezenými financemi lze vykouzlit i na ploše velké pouhých 32 m2 stylový a moderní domov. V bytě se příjemně prolínají přírodní materiály spolu s jednoduchým nábytkem, ale i výraznými barvami, které celkový dojem podtrhnou. Jelikož se do malého prostoru muselo vměstnat vše, co studentka, které byt patří, potřebuje, museli architekti opravdu dobře celý byt vyměřit a rozvrhnout. V bytě najdeme malý obývací pokoj, kuchyňku s jídelním stolem, oddělenou ložnici, i malou koupelnu.

Prostorné okno je jediným přírodním zdrojem světla v bytě, a proto se na ně během zařizování kladl velký důraz tak, aby se využilo na maximum. Netradiční nízká knihovna v pastelově růžové barvě pod oknem slouží jako parapet, ale zároveň i jako pohodlný prostor k posezení a relaxování. Obzvlášť pokud se v bytě sejde víc osob, může se využít jako rozšířený prostor k sezení. V těsné blízkost okna nechybí ani jednoduchý kulatý stolek v černé barvě a čalouněná židle, kde se majitelka může učit nebo pracovat a zároveň se potěší výhledem z okna. Především zastává funkci jídelního stolu. 

Jednoduché zařízení nezabírá příliš místa. Prostorná knihovna se využívá i pro sezení. Zdroj: RoomDesignBuro

Jak poznat kvalitu LED?

V interiéru nenajdeme žádné věci navíc, a proto maličký byt působí docela vzdušně a prostorně. Bílé stěny prostor opticky zvětší a dřevěná podlaha v tónu borovice bydlení zútulní a změkčí. Naproti jídelnímu stolu v obývací části dominuje jednoduchá pohovka modré barvy, která lze v případě potřeby rozložit. Dekorativní kobereček před sedačkou v příjemných pastelových odstínech dodal místnosti stylový šmrnc a mladistvost, stejně jako originální abstraktní obraz, který nás uvítá hned u vstupu do obývací části.

V bytě se příjemně prolíná dřevo spolu s modrou a růžovou barvou. Zdroj: RoomDesignBuro

Architekti si při zařizování dali jasný úkol, a to jednoduše vymezit jednotlivé části bytu. Hlavní zajímavostí a dominantou bytu je především předěl prostoru, který od sebe odděluje obývací část s kuchyní a ložnici. Předěl v obývací části tvoří jednoduchá dřevěná kuchyně na míru a z druhé strany skříň v ložnici.

Kuchyňská sestava byla záměrně zvolena v jednoduchém, přírodním stylu, avšak majitelka zde najde vše potřebné. Kromě úložného prostoru kuchyně disponuje i základními spotřebiči, které jí pro jednoduché vaření bohatě postačí.

Díky předělu, který tvoří kuchyně, je ložnice oddělena od obývací části. Zdroj: RoomDesignBuro

Za druhou stranou předělu najdeme jednoduchou ložnici, která díky skleněné stěně nad šatní skříní disponuje dostatkem denního světla. V ložnici najdeme jednoduchou skříň z překližky, která byla stejně jako kuchyňská linka vyrobena na míru. Postel doplňují nástěnné lampičky a příjemná zeleň v podobě pokojových květin. 

Prosklená stěna nad skříní zajišťuje v ložnici denní světlo. Zdroj: RoomDesignBuro

Také koupelna je maličká, nicméně příjemně překvapí. Lesklé bílé obklady byly použity na stěny, ale i podlahu, čímž se docílilo optického zvětšení a celkově příjemného prostoru. Bílou barvu doplňuje netradiční modrý strop s LED bodovým osvětlením, které vytváří dojem noční oblohy. Do koupelny byl místo vany zvolen jednoduchý sprchový kout se skleněnou zástěnou, díky které je prostor vzdušný. Na druhé straně koupelny bylo vyhrazené místo pro toaletu, jednoduché podumyvadlové skříňky ze dřeva se zapuštěným umyvadlem a prostorné zrcadlo. Nad umyvadlo navíc architekti umístili netradiční závěsná svítidla v bílé barvě.

Bílý prostor doplňuje dřevěný nábytek a modrý strop. Zdroj: RoomDesignBuro

Zdroj: RoomDesignBuro

Fotogalerie:

Malá rozkládací sedačka s úložným prostorem


You must be logged in to post a comment Login