Dětské pokoje

Útulný dívčí pokoj, při jehož zařizování hrálo významnou roli feng shui

Od   | 

Pokoj, ze kterého přinášíme reportáž, patří téměř dospělé dívce, která má další tři sourozence a společně s rodiči bydlí v rodinném domku obklopeném příjemnou zahradou. Zařizovala ho společně se svou maminkou a nutno podotknout, že si práci obě náležitě užily. K designu a bydlení mají blízko, a tak se s nadšením pustily do práce.

dětský pokoj

Topení vedle postele je schováno za mdf deskou.

Pokoj má přibližně 16 m což je tak akorát pro důstojné bydlení mladé teenagerky. Působí ale větším dojmem. To proto, že mu vévodí kromě velkého okna především prosklené dveře do zahrady. V ní je kromě zeleně i malé jezírko, které tu není vybudováno náhodu. Majitelka totiž pokoj, a vlastně i celý dům, nechala navrhnout podle tradičního čínského učení feng shui.  Z něho také vzešlo, který pokoj je pro dceru tím nejlepším. Zároveň konzultantka doporučila doplnit i prvky vody a dřeva, a tak vzniklo jezírko za okny a dřevěné obložení na stěně v pokoji.

dětský pokoj

Dřevěné obložení na stěně je na doporučení konzultantky feng shui

Dceřino útočiště je zařízeno účelně i útulně. Hned za dveřmi je k dispozici věšáková stěna, na kterou dívka může pověsit i uložit věci každodenní potřeby. Tím jsou na jednom místě a pokoj působí uklizeněji, už jen proto, že nábytek je za dveřmi, takže při vstupu opticky nepřekáží.

dětský pokoj

Tapeta byla výchozí pro volbu barevných doplňků

Dále je v místnosti lůžko, které má místo standardních 90 cm úctyhodných 120 cm na šířku, a dívka si to nemůže vynachválit.  Na něj hned navazuje pracovní stůl, umístěný tak, aby dívka viděla do zahrady velkým oknem i prosklenými dveřmi. Protější stěnu zabydluje prostorný úložný prvek s otevřenými i uzavřenými policemi. Tady vzniklo místo pro ukládání učení, oblečení, knih a dalších osobních věcí včetně dekorací. Některé představují vzpomínku na dovolenou s rodiči, jiné jsou od kamarádů a některé si dívka vyrobila sama.

Dekorace si dcera s maminkou většinou vyráběly samy.

Dekorace si dcera s maminkou většinou vyráběly samy.

Ostatně dívka si pokoj zařizovala podle svého, maminka jí byla milou oporou a našeptávačem, když se neuměla rozhodnout. Základem je bílý nábytek, který je možné kombinovat s jakoukoliv barvou, a to i v budoucnu. Zvolila tapetu s přírodním motivem v kombinaci barev teplá hnědá a petrolejová. Tyto odstíny se pak objevují i na stěně, případně na doplňcích. Výsledkem je velmi příjemný, útulně vyhlížející pokoj, kam si chodí odpočinout i maminka, když je zrovna prázdný. 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login