Návštěvy bytů

Útulný byt 3+kk vytvořený pro rodinnou pohodu

Od   | 

Majitelé tohoto bytu chtěli vytvořit pohodlný domov, a protože si přáli sjednocený design celého interiéru, oslovili odborníky. Po prvních schůzkách bylo připraveno dispoziční řešení a návrh barev. Základem domova se stala kombinace bílé a betonové stěrky doplněná dubovou dýhou. Výsledkem se stal útulný interiér s prvky, které se ani časem neokoukají.

Už od vstupu je patrné, že jsme v bytě, kde byl kladen důraz na každý detail

Předsíň je chloubou bytu a každému okamžitě dochází, že zde bydlí rodina s citem pro každý detail. Betonová stěrka na zdi v kombinaci s podlahou v imitaci přírodního dubu je opravdu povedená. Předsíň od chodby oddělují průhledné, prosklené dveře, které vypadají v interiéru nenápadně, a přesto jasně oddělují vstupní prostor od obytného interiéru. U betonové zdi byl umístěn botník spojený s věšákem v dekoru dřeva a bílé barvy. A aby prostor nepůsobil tolik prázdně, byly ke zdi umístěny květináče s rostlinami a žlutá židlička, na kterou je možné se při obouvání posadit.

Bílou kuchyni doplňuje pracovní deska z umělého kamene. Všimněte si praktického panelu mezi skříňkami, na který je možné umístit kuchyňské nářadí.

Kuchyně v čistě bílé barvě pohladí po duši. Dokonalost ještě prohlubuje bílý lesk dolních i horních skříněk s laserovými hranami, díky kterým vypadá celá sestava jemně. Kuchyně je navržena do tvaru písmene L a velikostí skvěle poslouží pro každodenní vaření. Pracovní desku majitelé zvolili z umělého kamene, který dokonale kontrastuje s bílou barvou. Místo za pracovní deskou chrání obkladový panel, který přestože je v rovněž bílý, nepůsobí nudně a jednolitě. Výhodou tohoto panelu je univerzálnost použití – do připravených drážek lze umístit doplňkové formy, které poslouží jednou jako květináč pro bylinky a podruhé jako hrníček k odložení nezbytností. Spotřebiče, jako je myčka i trouba, skvěle ke kuchyni ladí, protože nesou taktéž bílou barvu. Na okraji kuchyně si rodina nechala zabudovat vinotéku, která potěší každého milovníka dobrého vína. Kuchyně doplňují vysoké výsuvné skříně, které poskytují dostatek úložných prostor a plně nahradí spíž. 

Jídelní stůl logicky navazuje na kuchyni. Pro čtyřčlennou rodinu bohatě postačí a dřevěná deska na kovové konstrukci v kombinaci s koženými bílými židlemi vypadá vskutku dokonale. Podél kuchyňské linky byla nainstalována stropní LED světla a nad jídelní stůl kulaté designové osvětlení. Jednolitou bělost skvěle rozbíjí dubová podlaha a pletený černý sedák umístěný vedle kuchyně. 

Na kuchyň navazuje obývací pokoj. Společně všechny tři části tvoří otevřený propojený prostor. Dominantou celé místnosti je kožená sedací souprava doplněná dvěma malými kulatými stolky. Obývací stěna byla vyrobena přímo na míru a tvoří ji bílé matné úložné prostory s prvky dřeva, která lemují celý prostor okolo televize. K rozjasnění těchto neutrálních barev a tónů skvěle posloužilo stylové žluté křeslo. Místnost rozsvěcuje nejen zvolený nábytek a bílé stěny, ale také francouzská okna, jimiž do bytu vchází dostatek denního světla. 

Součástí bytu jsou dvě ložnice. Jejich zařízení se nese v jednoduchém, střídmém duchu. Zatímco lůžka jsou ze standardní prodejní kolekce, úložný nábytek je vyroben na míru prostoru.  Znovu se tu objevují tři základní barvy, a to bílá s šedou doplněné dubovou dýhou. Tento prvek propojuje celý interiér a vnáší do něj jednoduchou elegantní linku.

Fotogalerie:

Realizace a foto: DEHO design your home

Kde si takový byt zařídit?


You must be logged in to post a comment Login