Návštěvy bytů

Útulné 2+kk plné barev i praktických zákoutí

Od   | 

Nevelký byt patří mladému muži, který má rád ruch velkoměsta – večerní život a společenská setkávání – zkrátka vše, co k mládí neodmyslitelně patří. Nátuře odpovídá i jeho domov, který je plný optimistických barev, ale i praktických zákoutí a designových kousků. 

Vchází se přímo do srdce domova, obývacího pokoje spojeného s malou kuchyňkou. Absence vstupní chodby zvětšila o pár metrů čtverečních obytnou plochu, což se v nevelkém bytě rozhodně hodí. Předsíňová stěna nechybí, mladík tu bydlí sám, a tak si svršky včetně bot vždy uklidí přímo do šatny. Ta je nedílnou součástí ložnice a představuje ji prostorná komoda s bohatou odkládací plochou a šatní tyč, na které jsou uspořádána, jako vojáci v řadě, ramínka s věcmi.

Hlavnímu obytnému prostoru vládně sytě petrolejová stěna. Zdroj: Apartmento BC

Nejvyhledávanější způsoby zavěšení závěsů a záclon

Při vstupu upoutá návštěvníkovu pozornost výrazná stěna v petrolejové barvě, ke které je sladěno rozkládací sofa. Komoda v kontrastní žluté barvě pak poskytuje odkládací prostor pro nádobí denní potřeby. To je umístěno nedaleko kulatého jídelního stolu, tak aby bylo prakticky po ruce. Výraznou kombinaci barev pak doplňují černé jednoduché linie na nábytku a plastových židlích. Ty pocházejí z dílny francouzského designéra Philippa Starcka a nenechávají nikoho na pochybách, že je majitel vybíral s ohledem právě na jeho jméno. K ikonám designu ostatně patří i nástěnný věšák u vstupu, z roku 1953, kdy ho navrhli Charles a Ray Eames pro firmu Vitra. Mnohým se mohou tyto kousky zdát nadbytečné, ale kromě toho, že tu dotvářejí osobitý charakter, jak majitel přiznal, budou se tyto nestárnoucí ikony stěhovat s ním do dalších, už větších bytů.

Kuchyně se nese v nadčasové bílo-černé kombinaci zvýrazněné pouze jednoduchými červenými policemi. Zdroj: Apartmento BC

Kuchyně se nese v nadčasovém černo-bílém provedení. Hlavní prim tu hrají vestavěné spotřebiče, díky kterým může mladík rychle a chutně uvařit. Nechybí volně stojící černá lednice navazující na stejně zbarvenou pracovní desku a další detaily v kuchyni. Jednoduchou kombinaci pak oživují červené police přivrtané k cihlové stěně. Její bílá barva splývá se sestavou a navazuje na jídelní židle. Prostor zútulňuje dřevěná podlaha položená v celé hlavní místnosti.

Skvělá rozkládací pohovka vhodná do malého bytu

 

Neotřelé řešení našel mladík i pro osvětlení, které vychází z původních rozvodů. Hlavní světlo nechal v přiznaných kabelech na bílém stropě, svítí se stavebními lampami dodávajícími interiéru šmrnc. Stejného efektu docílil i díky závěsnému svítidlu nad jídelním stolem, které podle současných trendů nechává viditelné kabely i zdroje světla. Jednotlivá ramena pak směřují podle potřeby a zdobí.

Součástí ložnice je i netradičně pojatá šatní skříň. Zdroj: Apartmento BC

Úzkou chodbičkou vcházíme do jednoduše zařízené ložnice vymalované světle šedou barvou. Stěnu za postelí chrání obyčejná dřevěná překližka, která ale vnáší do prostoru osobitý ráz. S ním je spojen i výrazný obraz a absence běžné šatní skříně. Na místnost navazuje koupelna spojená s toaletou. O nátuře majitele znovu vypovídá její pojetí – všimněte si sprchového závěsu i barevných obkladů kombinovaných se zrcadlovými čtverci. Industriální vzhled podtrhuje robustní betonové umyvadlo.

Robustní betonové umyvadlo určuje charakter koupelny. Zdroj: Apartmento BC

 

Fotogalerie:

 

Trendy jsou varné desky s integrovaným odsavačem par


You must be logged in to post a comment Login