Návštěvy bytů

Útulné 2+kk bohaté na přírodní motivy: Domů se vracíme rádi

Od   | 

Je fajn pozorovat, jak si každý kus svého já vnáší do svého domova. Nejinak tomu bylo i v tomto případě. Toto 2+kk v modrých tónech, prolínajících se zelenou, napovídá, že majitelé mají rádi přírodu. Pojďte se s námi podívat do útulného bytečku sladěného do posledního detailu. 

Byt není sice příliš prostorný, ale na druhou stranu je světlý a vzdušný, proto menší dispozice bezdětným majitelům vůbec nevadí. U vchodových dveří zjišťujeme, že i malý byt může disponovat menší, prakticky vymyšlenou předsíní. Od kuchyně ji odděluje krátká příčka, díky které nevstupujeme přímo do centra dění. V malé předsíňce nechybí skříň se zrcadlem, díky které mohou majitelé jednoduše uskladnit sezónní věci. Originálně vypadá také úprava dveří v podobě lesklého povrchu, který jednoduché předsíni dodává šmrnc a eleganci. 

Vstupuje se do malé předsíně, která se prolíná s obytným prostorem Zdroj: Studio Projekt

V srdci bytu najdeme do detailu promyšlenou kuchyni s jídelnou, které jsou spojeny s obývací částí. Kuchyni od obýváku vizuálně odděluje pult sloužící jako jídelní stůl. Jeho jednoduché provedení opticky oddělí jednotlivé části bytu a zároveň prostor opticky nezmenšuje. Kuchyňská linka ve tvaru písmene „L“ působí díky mramorové desce použité mezi horními a spodními skříňkami vznešeně a luxusně. Menší úložný prostor majitelé vykompenzovali skříňkami až ke stropu. V kuchyňském koutě bez okna vsadili na kombinaci bílé a světle šedé barvy v lesklém provedení a rozhodně neudělali chybu, vytvořili tu dokonalé místo pro vaření a stravování. Nechybí ani zabudované spotřebiče a bodové LED osvětlení nenarušující jednoduché a čisté linie prostoru. Kuchyňský pult, ale i ostrůvek disponuje zabudovanou vinotékou, kterou ocení všichni milovníci dobrého vína. A jako zajímavý doplněk zde slouží dvě zavěšená svítidla nad ostrůvkem v designovém provedení.

Kuchyně díky obkladu s mramorovým dekorem působí luxusním dojmem. Zdroj: Studio Projekt

Námořnického stylu si bezprostředně všímáme v obývacím pokoji, kde hlavní stěna evokuje všechny odstíny modré mořské hladiny. Pokud navíc na stěnu zasvítí slunce francouzskými okny, je těžké se myšlenkami nepřenést k moři. Aby tapeta maximálně vynikla, bylo nutné stěnu ponechat volnou, a proto zde najdeme pouze zavěšenou komodu ze dřeva, kterou doplňují dekorativní plachetnice. Prostoru dominuje šedá sedací souprava a doplňující modré stylové křeslo. Modrá barva a dekorace se příjemně prolínají s podlahou v dekoru dřeva po celém prostoru, kterou v obývacím pokoji zčásti pokryl příjemný kobereček znázorňující jak jinak než vodu.

Tapeta za televizorem evokuje mořskou hladinu stejně, jako dekorace. Zdroj: Studio Projekt

Ložnice nás přenáší opět do jiného prostředí a to do tajuplné, smaragdově zelené džungle. V minimalisticky zařízené ložnici padne náš zrak okamžitě na výraznou tapetu za postelí, která znázorňuje nespoutané liány, modrou hladinu vody i černou tmu. Na tapetu příjemně navazuje šedé čelo postele ze semišových dílů po celé délce stěny. Postel i dva noční stolky bohatě postačí pro odpočinek po dlouhém dni a odložení pár nezbytností před spánkem. Také dvě zvlněná svítidla nad nočními stolky svým provedením příjemně doplňují styl ložnice, stejně jako živé orchideje. V ložnici nechybí ani prostorná šatní skříň se zrcadlovými dveřmi, díky nimž prostor vypadá opticky větší. 

Jednoduché ložnici dominuje výrazná tapeta připomínající džungli. Zdroj: Studio Projekt

Přestože je byt poměrně malý, hlavním šperkem je prostorná koupelna působící jako balzám na duši. Díky tapetě s motivem rostlin se přenášíme do zákoutí romantické zahrady, která přímo láká ke sprchování. Na ostatní stěny byl zvolen světlý obklad, který příjemně ladí k dřevěné podlaze a k jednoduchému nábytku. Stylově působí i kulaté zrcadlo, ve kterém se odráží světlo zavěšeného svítidla ve dvou úrovních. Místo klasické komody postavené na zdi se majitelé rozhodli pro dřevěnou zásuvkovou skříňku pověšenou na zdi, umožňující pohodlný úklid. Na její černou desku bylo posazeno hranaté umyvadlo doplňující moderní podomítkové provedení baterie.

Prostornou koupelnu v elegantním provedení doplňuje výrazná tapeta ve sprchovém koutě. Zdroj: Studio Projekt

Zdroj: Studio Projekt

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login