Rady a tipy

Jak uspořit peníze za vytápění? Pomocí inteligentních hlavic!

Od   | 

Představte si, jak pohodlné by bylo mít v mobilu aplikaci, kterou jednoduše řídíte topný systém v celé domácnosti, v každé místnosti zvlášť hlídá teplotu pomocí inteligentní hlavice a ještě navíc hlídá stav jednotlivých zařízení a třeba i potřebu servisu. Do aplikace může mít přístup i jiný člen rodiny. Právě taková je aplikace ViCare firmy Viessmann, kompatibilní se speciálními elektronickými bezdrátovými hlavicemi na topení, které si dnes také představíme. Navíc vám systém pomůže uspořit energii, a tedy i peníze. 

Díky novým hlavicím, které budou správně regulovat teplotu v interiéru, ušetříte nemalé peníze. Zdroj: Viessmann

Speciální hlavice udržují tepelný komfort 

Elektronické bezdrátové hlavice od firmy Viessmann při namontování na samostatný radiátor udržují tepelný komfort v dané místnosti dle potřeby. Hlavice se ovládá klasicky otáčením, a navíc se dá ovládat pomocí bezdrátového ovládacího modulu, který může být součástí celého systému. V případě potřeby, kdy je například více hlavic v jedné místnosti,  se do systému přidá čidlo, které měří v místnosti teplotu a vlhkost. Celý systém se dá následně ovládat z mobilního telefonu (aplikace ViCare je plně kompatibilní s takřka všemi koncovými zařízeními Android a iOS) a pro každou místnost nastavit potřebný tepelný komfort. Ale to není jedinou výhodou tohoto chytrého řešení. 

Každá hlavice má QR kód 

Další spočívá například v tom, že hlavici lze jednoduše namontovat, není vyžadován velký zásah do topného systému. Výměna hlavice je snadná a pasuje na běžně užívané ventily u radiátorů. Na hlavicích jsou QR kódy, pomocí kterých hlavice snadno propojíte s aplikací.  Časové programy pro vytápění a přípravu teplé vody výrazně přispívají k úspoře energie. Navíc si  můžete nastavit třeba přímé spojení se servisní firmou. Aplikace umí řídit i  tepelná čerpadla, fotovoltaické  a akumulátorové systémy. 

Hlavice ovládáte snadno, pomocí aplikace z mobilního telefonu. Zdroj: Viessmann

Komponenty pro každé bydlení 

Společnost Viessmann nabízí vždy vhodné řešení bez ohledu na to, v jakém domě či bytě bydlíte a jaké kotle využíváte. Provozovatel zařízení zvolí sestavení komponentů ViCare dle konkrétní potřeby daného prostoru, s čímž výrobce rád poradí. Teplota místnosti se dá regulovat pomocí termostatu topných těles ViCare nebo podlahových termostatů ViCare. Díky modulární nabídce můžete dodatečně přidávat další komponenty třeba i ke starším typům kotlů. Všechny konfigurace se dají jednoduše ovládat přes aplikaci ViCare

 

VÍCE NA VIESSMANN.CZ

 

 


You must be logged in to post a comment Login