Koupelny

Umyvadlo na desku, nebo do nábytku?

Od   | 

Pokud nevlastníte velkou koupelnu, pak zajisté umyvadlo doplníte prvkem, který rozšíří odkládací i úložné prostory.

Umyvadlo na desce, kolekce L-Cube, Duravit

Umyvadlo na desce, kolekce L-Cube, Duravit

Vybírat můžete ze dvou základních variant, a to úložné skříňky, nebo desky, přičemž umyvadlo může být postavené na desce, nebo být do ní zapuštěné. Předem si dobře rozmyslete, jaké variantě dáte přednost, a berte v úvahu, že otevřené police sice působí v malém prostoru vzdušnějším dojmem, ale práší se do nich. Tento handicap řeší uzavřená skříňka, která však může nevelkou koupelnu opticky ještě zmenšit. Nezapomeňte také, že pod umyvadlem je sifon, který také úložný prostor o něco zmenší.

Dbejte především na kvalitní provedení spoje mezi umyvadlem a nábytkem, aby sem nezatékala voda.

Koupelnová kolekce Light, Le Bon

Koupelnová kolekce Light, Le Bon

Zvolíte-li umyvadlo postavené na nábytek (deska nebo skříňka), pak zkontrolujte, zda je glazované po celé jeho spodní části, a nezapomeňte ani na zadní stěnu, která může, ale také nemusí být u zdi. Pokud totiž není a na stěně visí zrcadlo, pak se stane, že se v něm bude neglazovaná část umyvadla odrážet. A koupelna tak rázem ztratí na atraktivitě. Kontrolujte i rovnost spodní části, která bude postavená na desce. Drobné nedostatky lze vyplnit silikonem, ale bude-li ho potřeba hodně, pak spoj nemusí stoprocentně fungovat. Na trhu najdeme dokonce i umyvadla se zabroušenou spodní hranou, která na desce bezvadně sedí.

Umyvadla zapuštěná do nábytku už glazování spodní části mít nemusí, protože není vidět. Kontrolujte ho jen v případě, že je výška desky menší než hloubka umyvadla. Tehdy je spodní část umyvadla samozřejmě vidět. Pořídit si můžete také umyvadlo, které je na skříňku posazené a překrývá celý její půdorys. U těchto sestav se soustřeďte na odkládací plochy umyvadla (měly by být co největší) a nábytkové kování. To by mělo umožnit pohodlné otevírání a dovírání dvířek, je-li součástí zásuvka, pak přijdou vhod zpomalující tlumiče.

Nejpohodlnější a nejjistější je kupovat už hotové sestavy přímo od výrobců. U nich zaručeně nebudete řešit glazování umyvadla, dodržení kvalitního spoje, případně kvalitu nábytku. Nezapomeňte, že do koupelny je zapotřebí volit takový nábytek, kterému vlhké prostředí nevadí.

Hodláte-li umyvadlo kombinovat s nábytkovou skříňkou, pak nikdy nekupujte každé zvlášť. Nebudou vám do sebe zapadat. Vždy kupujte sestavu umyvadlo-skříňka dohromady.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Geberit, Ravak, Le Bon, Kozák Bath & Interiors, Duravit

Související články:

Závěsné WC, co vám samo zvedne poklop

Sprchové kouty walk in

Koupelny. Rady ke zdárnému zařízení.

Toaleta bez vnitřního lemu

Koupelna v ložnici

Komentáře

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *