Koupelny

Umyvadlo na desku, nebo do nábytku?

Od   | 

Pokud nevlastníte velkou koupelnu, pak zajisté umyvadlo doplníte prvkem, který rozšíří odkládací i úložné prostory.

Koupelnová kolekce Twins Geberit

Dvě umyvadla postavená na desce doplněná úložnou skříňkou shodného designu. Kolekce Twins, Kolo

Vybírat můžete ze dvou základních variant, a to úložné skříňky, nebo desky, přičemž umyvadlo může být postavené na desce, nebo být do ní zapuštěné. Předem si dobře rozmyslete, jaké variantě dáte přednost, a berte v úvahu, že otevřené police sice působí v malém prostoru vzdušnějším dojmem, ale práší se do nich. Tento handicap řeší uzavřená skříňka, která však může nevelkou koupelnu opticky ještě zmenšit. Nezapomeňte také, že pod umyvadlem je sifon, který také úložný prostor o něco zmenší.

Nábytková deska rozšiřuje odkládací prostor, sestava L Cube, Duravit

Dbejte především na kvalitní provedení spoje mezi umyvadlem a nábytkem, aby sem nezatékala voda.

Koupelnová sestava Ego, Geberit

Skříňku pod umyvadlo vybírejte tak, aby poskytovala dostatek úložného prostoru. Koupelnová sestava Ego, design Antonio Citterio, Kolo

Umyvadlo na nábytku

Zvolíte-li umyvadlo postavené na nábytek (deska nebo skříňka), pak zkontrolujte, zda je glazované po celé jeho spodní části, a nezapomeňte ani na zadní stěnu, která může, ale také nemusí být u zdi. Pokud totiž není a na stěně visí zrcadlo, pak se stane, že se v něm bude neglazovaná část umyvadla odrážet. A koupelna tak rázem ztratí na atraktivitě. Kontrolujte i rovnost spodní části, která bude postavená na desce. Drobné nedostatky lze vyplnit silikonem, ale bude-li ho potřeba hodně, pak spoj nemusí stoprocentně fungovat. Na trhu najdeme dokonce i umyvadla se zabroušenou spodní hranou, která na desce bezvadně sedí.

Velmi pěkně působí, když desku barevně odlišíte. Sestava Traffic, Kolo

Zapuštěná umyvadla

Umyvadla zapuštěná do nábytku už glazování spodní části mít nemusí, protože není vidět. Kontrolujte ho jen v případě, že je výška desky menší než hloubka umyvadla. Tehdy je spodní část umyvadla samozřejmě vidět. Pořídit si můžete také umyvadlo, které je na skříňku posazené a překrývá celý její půdorys. U těchto sestav se soustřeďte na odkládací plochy umyvadla (měly by být co největší) a nábytkové kování. To by mělo umožnit pohodlné otevírání a dovírání dvířek, je-li součástí zásuvka, pak přijdou vhod zpomalující tlumiče. Nejpohodlnější a nejjistější je kupovat už hotové sestavy přímo od výrobců. U nich zaručeně nebudete řešit glazování umyvadla, dodržení kvalitního spoje, případně kvalitu nábytku. Nezapomeňte, že do koupelny je zapotřebí volit takový nábytek, kterému vlhké prostředí nevadí.

Zapuštěné umyvadlo působí velmi decentně. Sestava Style, Kolo

Hodláte-li umyvadlo kombinovat s nábytkovou skříňkou, pak nikdy nekupujte každé zvlášť. Nebudou vám do sebe zapadat. Vždy kupujte sestavu umyvadlo-skříňka dohromady.

Horní lem zapuštěného umyvadla může být i na desce. Umyvadlo PuraVida, Duravit

Fotogalerie:

Foto: Geberit, Ravak, Kozák Bath & Interiors, Duravit

You must be logged in to post a comment Login