Koupelny

Umístění pračky v malé koupelně: S námi je to hračka

Od   | 

Bez nejrůznějších spotřebičů si život představit umíme, ale bez pračky rozhodně ne. Jenže co když je koupelna malá a umístění tohoto spotřebiče do jiné místnosti nepřipadá v úvahu? Pračka je sama o sobě poměrně velká, a i když ji zakoupíte v tom nejmenším provedení, v koupelně nějaké to místo zabere.

Předem plněná pračka může být ve SLIM provedení, které může mít cca 35-40 cm.  Zdroj: Candy

Umístění v nábytku

Jedním z řešení, kam pračku v malé koupelně umístit, je samotný nábytek. Nejenže pomocníka schováte a koupelna bude působit opticky prostorněji, ale zároveň i vrchní část nábytku může sloužit jako odkládací prostor. Pokud navíc zvolíte komodu až ke stropu, může dolní část zabírat pračka a horní část využijete jako úložný prostor s policemi nebo zásuvkami. Nezapomínejte, že u tohoto řešení musíte zvolit pračku s předním plněním. Zároveň si však zkontrolujte dostatek prostoru při otevírání dvířek. 

 

Která pračka ve SLIM provedení vypere až 10 kg prádla?

 

Poraďte si i v podkroví

Problémem může být koupelna v podkroví se šikmou střechou. V tomto případě je nutné koupelnu správně uspořádat již od samého začátku. Přestože se sprchové kouty nebo vysoké komody pod šikminu nevejdou, správně zvolená pračka se vměstná i do sníženého prostoru. Přednost však opět dejte pračce s předním plněním tak, aby šlo mokré prádlo z pračky pohodlně vyjmout.

S výklenkem máte vyhráno

Velkou výhodou jsou prostory se zajímavými výklenky. Výklenek totiž poskytuje další prostor pro umístění pračky, která tak není příliš na očích a velikost koupelny nijak nenarušuje. Snažte se dle rozměrů vybrat takovou, aby do této části koupelny sedla co nejlépe a aby zároveň dobře vypadala. Dnešní výrobci dbají nejen na funkčnost, ale i vzhled. 

Výklenky jsou ideální pro umístění pračky. Zdroj: Hoover

Jaké jsou ideální rozměry?

Pračky lze koupit v nejrůznějších velikostech, přičemž do malých koupelen volte opravdu ty nejmenší. Které to jsou? V malém prostoru oceníte pračky, které mají hloubku pouhých 35 – 40 centimetrů a zároveň pojmou až 4 kg prádla. Na trhu jsou i modely s hloubkou 40 cm, které pojmou větší množství prádla (až 10 kg!). Dokonce existují i takové modely, které se nemusí pokládat na zem, ale lze je zavěsit na stěnu. Tyto pračky sice neposlouží velkou kapacitou, ale 2 – 3 kg prádla se do nich bez problému vejde. Do těchto praček se plní prádlo předem, takže při koupi zvažte, zda budete moci pohodlně otevřít dvířka. Potřebovat budete minimálně 30 – 60 cm. Pokud zvolíte nejmenší možnou variantu, pak dvířka neotevřete celá a bude se vám nepohodlně s prádlem manipulovat. Jak dovnitř, tak i ven. Ideální je nechat před pračkou alespoň 90 cm, tehdy dvířka otevřete a ještě pohodlně vyndáte či nandáte prádlo.  Další možností jsou pračky s horním plněním, jejichž šířka může být jen 40 cm, nevýhodou je pak nemožnost „zabydlet“ prostor nad spotřebičem. 

 

Někdy je praktické uspořádání nad sebou.  Zdroj: Candy

Zdroj: Chytré-bydlení, Kapitoly o bydlení

 

Fotogalerie:

 

Proč chladničku od firmy Haier?

 

 


You must be logged in to post a comment Login