Obývací pokoje

Úložné prostory z moderních obývacích sestav nevymizely

Od   | 

Trendem je zařizovat obývací pokoj ve velmi jednoduchém stylu, kterému sluší minimum nábytku. To je sice pěkné pro oko, ale už méně praktické pro život. Kam se všemi těmi věcmi, které si postupem času nosíme domů a potřebujeme je někam uložit? Naštěstí ale může obývací pokoj působit moderně, a přitom bude plný zásuvek i poliček. Jen je dobré vědět, jak na to.

První, na co bychom měli při výběru úložných prostorů dbát, je vzdušnost. Otevřený nábytek, který navíc levituje nad zemí dodá místnosti jednoduchost a originalitu.  

Úložného prostoru potřebujeme dostatek, zároveň je nutné, aby nezabíral moc místa.
Zdroj: Home Style

Police na zeď i jako rozdělení místnosti

Otevřené police lze umístit klasicky ke zdi, kdy vytvoří příjemnou knihovnu, nebo místo pro uschování boxů s věcmi, či jako prostor pro dekoraci. Ještě lepšího efektu docílíte, umístíte-li otevřenou polici na zeď, díky čemuž se prostor nejen skvěle provzdušní, ale zároveň při úklidu pohodlně uklidíte i pod úložným dílem. Police na zeď můžete navíc připevnit různými způsoby, a proto lze díky nim docílit zajímavých a originálních mozaiek. 

Mezi trendy posledních let patří také využití otevřených polic k rozdělení prostoru. Disponujete v obývacím pokoji například malým pracovním koutkem, nebo bydlíte v garsonce? Právě tady využijete otevřené police opravdu efektivně. Díky nim proniká skrze police denní světlo, a proto nezastíní žádnou část místnosti, a zároveň opticky oddělí prostor od sebe podle potřeby. Takto umístěné police lze využít jako praktické úložné prostory pro drobnosti, ale i pro knihy. Oddělit takto můžete i kuchyni od obývacího pokoje, či obývací pokoj od místa určeného ke spaní.

Policemi v prostoru lze prakticky oddělit místnost. Zdroj: Cattalan Italia

Na výběr jsou tyto police v široké škále velikostí, rozměrů i provedení. Vsadit můžete na nepravidelně umístěné rozložení polic, díky čemuž dostane místnost i originální náboj a šmrnc.

Moderní obývací stěna 

Mohutné obývací stěny od stropu až k zemi po celé délce stěny jsou už dávno pasé.  V současné době hrají prim obývací systémy složené z několika skříněk, zásuvek a polic. Ty jsou umně poskládány tak, aby výsledný efekt působil jednoduše, a přitom poskytl dostatek úložného prostoru. Designéři si pohrávají s liniemi a vytvářejí geometrické tvary, které jsou ve výsledku samy o sobě dekorací interiéru.

Jednoduchost, vzdušnost a dostatek úložného prostoru. Přesně to je trendy mezi obývacími stěnami.
Zdroj: Inpro Design

Praktická schovávaná v nábytku i boxech

Skvělým řešením jsou také sedáky, které se dají odklopit a do nichž se taktéž vměstná spousta drobných věcí. Stylové taburety a sedáky poskytnou nejen více prostoru pro posezení při početnější rodinné sešlosti, ale zároveň jako designový prvek, díky kterému získá obývací pokoj podstatnou originalitu. Skvěle lze využít i konferenční stolek s úložným prostorem, nebo odkládací stolek vedle pohovky do kterého lze vložit oblíbené rozečtené knihy. 

Taburety s úložným prostorem nabídnou příjemné posezení i originální doplněk.
Zdroj: Pinterest

Oblíbenou variantou jsou i kontejnery, které lze zakoupit s ozdobnými prvky a v různých barvách, tudíž si každý vybere přesný typ. Tyto kontejnery lze jednoduše umístit do rohu místnosti, a nahoru položit květináč s rostlinou, čímž získáte jednoduchý dekorativní doplněk. Praktickou volbu představují také kontejnery s kolečky, díky kterým je možné boxy přemísťovat z jedné strany bytu do druhé. Na drobné věci pořiďte ozdobné krabičky, či látkové boxy, díky kterým věci elegantně uschováte, budete v nich mít pořádek a zároveň je uskladníte jak do skříněk, tak i do zásuvek. 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login