Návštěvy bytů

Z ulice nenápadný, ale zevnitř kouzelný. Takový je tento barevný dům

Od   | 

Dlouhý pozemek ve svahu, výhled na les ze zadní části pozemku, ale také dva sousední domy z bočních stran. Takové byly ústřední body pro umístění tohoto barevného domu, který je při pohledu zvenčí nenápadný, ale vevnitř vás velmi mile překvapí.

Z ulice dům vypadá jako jednopodlažní

Při pohledu z ulice si můžete všimnout na první pohled jednopodlažního domu orámovaného dřevěnou venkovní terasou s originálním žlutým plotem. Avšak poté, co projdete vstupními dveřmi, se vám dům odhalí v celé své kráse. Jak se pozemek svažuje, dům se zvětšuje a otevírá. Kombinace přirozeného světla a přírodních materiálů dodává prostoru na pocitu pohody a klidu. Část verandy slouží jako parkovací stání.

Malá zahrada je také součástí vnitřní části domu. Zdroj: 247 Arquitetura

Dřevo, kov a barvy

Dům pracuje se smíšeným konstrukčním systémem, který kombinuje lepené laminované dřevo, kovovou konstrukci, ale také klasické zdivo. Termoakustická střecha a vhodně umístěné prosklené plochy s okny se starají o to, že je v domě příjemně i za největších veder. Vzhledem ke svažitosti pozemku bylo třeba věnovat konstrukci větší pozornost než při stavbě v rovině, to se však architektům povedlo na výbornou. Dům se nachází ve dvou úrovních (podlažích), v přízemí a ve spodním patře, které je 3 metry pod úrovní silnice.

Dům lze rozdělit na venkovní a interiérovou část

Část domu nacházející se na úrovni silnice, je osvětlena vnitřní zahradou, o dostatek soukromí se zde stará velké množství zeleně, které mimo jiné narušuje přímé sluneční záření. Kromě jídelny zde najdete také kuchyň s obývacím pokojem. Ve spodním patře domu se nachází obývací pokoj, který je přímo spojen s vnitřní zahradou, kde má své místo nejen gril, ale také bazén. A to vše s výhledem na nedaleký les. Nechybí zde ani houpačka, která je instalována téměř na okraji domu.

Kombinace dřeva, skla a kovu nevyjde z módy snad nikdy. Zdroj: 247 Arquitetura

Dřevo v kombinaci s kovem a dokonalým osvětlením

Interiér domu je zařízen velmi jednoduše. Bílá výmalba je zde zkombinována s dřevěným obkladem na stropech, částečně i na stěnách, podlahy jsou v témže odstínu. Jednoduchá a moderní kuchyň v šedé barvě je oživena o designová svítidla v barvě mědi zavěšená nad kuchyňským poloostrovem, který slouží jako barové sezení. Zbytek osvětlení je zde ve formě nastavitelných reflektorů černé barvy na vysokých stropech. Prostor je doplněn o jídelní kout, který tvoří dřevěný stůl spolu s židlemi pro osm strávníků.

Kuchyň je jednoduchá a moderní. Zdroj: 247 Arquitetura

Je zde spousta prostoru pro zábavu s rodinou i přáteli

Stejně jako židle, je bílá také pohovka v obývacím pokoji, která je zde v kontrastu se vzorovaným kobercem. Z tohoto místa se můžete dostat do soukromých prostor na druhou stranu patra, případně můžete sejít po schodech do venkovní části domu. I zde najdete jídelní stůl spolu s venkovní kuchyní. Jde o ideální místo na trávení svého volného času s přáteli venku – u grilu či v bazénu.

Najdete zde velké množství úložných prostor. Zdroj: 247 Arquitetura

Zdroj: 247 Arquitetura

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login