Doplňky do bytu

I malou předsíň můžete zařídit účelně

Od   | 

Přestože se stále staví nové byty, jen v málokterém najdeme pohodlnou a prostornou předsíň. A tak majitelům nezbývá nic jiného, než se s nevelkým vstupem vypořádat. Pro skvělý výsledek přinášíme řadu neotřelých tipů. 

Dobře si rozmyslete

Než začnete předsíň vybavovat, tak se zamyslete nad tím, co vše nemůžete postrádat. Normální člověk potřebuje odkládat hlavně obuv, kabáty, deštníky a klíče, na to vám postačí i menší množství nábytku, typu botník, věšák, polička a podobně. Ovšem, pokud bydlíte v malém bytě, kde jsou nedostatkovým zbožím úložné prostory, je dobré popřemýšlet nad volbou vestavěné skříně vyrobené na míru, ta nám kromě prostorů navíc zajistí i uklizenou místnost, ne-li celý byt. Zohlednit byste při zařizování měli rovněž počet členů v domácnosti, nezapomeňte na děti. Těm místnost trochu přizpůsobte, například níže připevněnými věšáky. Jednotlivé kusy nábytku však umisťujte smysluplně, tak abyste zajistili plynulý pohyb v prostoru. Předsíň by také měla korespondovat s celkovým interiérem bytu či domu, dbejte na harmonickém propojení s dalšími pokoji.

Nezapomeňte, že minimální šířka předsíně pro pohodlný pohyb je, i s veškerým vybavením, 110 cm. Ideálních je však alespoň 150 – 170 cm.

Botník, do kterého můžeme ukládat boty do dvou řad zajistí větší pořádek v předsíni. Zdroj: Tchibo

Jak ji zařídit?

Volit můžete mezi obyčejnými stojacími věšáky, těmi nástěnnými nebo i věšáky s integrovaným stolkem či policí. Na stěně ušetří místo skříně i skříňky se zrcadlem. To by všeobecně chybět nemělo, zvolte takové, ve kterém uvidíte celou postavu. Jestliže toužíte po čistší, uklizené předsíni, dejte na uzavřený nábytek. Botník můžete využít i jako lavici na sezení, stejné uplatnění najde rovněž puf nebo stolička. Osvětlení by mělo být dostatečné pro orientaci v prostoru. Výborné je s více světelnými zdroji, aby došlo k rovnoměrnému rozložení světla v celé místnosti, zejména pokud je předsíň delší, u té se navíc vyplatí i dva vypínače – jeden na začátku a druhý na konci. Volte stropní přisazené svítidlo nebo zapuštěná bodová světla. Podlahu vyberte odolnou se snadnou údržbou a dlouhou životností, skvělá bude dlažba, dřevěné parkety nebo kvalitní linoleum. A nezapomínejte ani na klíče, čepice a šály. Pro snadné dohledání jednotlivých klíčů výborně poslouží malý věšák, čepice a šály najdou místo ve speciálním koši.

Dveře s háčky se v malé předsíni rozhodně hodí

Ověřené interiérové triky

  • Malou předsíň opticky zvětší světlé barvy, zajímavě bude vypadat zejména v kombinaci s výraznější barvou nebo tapetou, kobercem, nábytkem či jiným prvkem.
  • Místnost zútulní květiny, ať už řezané, tak i interiérové. Na stěny můžete také pověsit obrazy nebo fotografie z rodinné sbírky, alespoň bude na první pohled jasné, kdo v bytě žije.
  • Vyplatí se neopomenout stojany na deštíky. Jsou zajímavým prvkem interiéru, a navíc ubrání podlahy před mokrými skvrnami, které je mohou časem znehodnotit. Stejný účel najde i odkapávač na boty.
  • Do prostorově menších předsíních se hodí multifunkční nábytek, jenž šetří prostor. Službu udělá také nábytek s posuvnými dveřmi.
  • Předsíň je považována za nejméně čistou místnost bytu, proto se vyplatí investovat do omyvatelných nátěrů na stěny.  

Využijte místo pod schody

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login