Návštěvy bytů

Účelné 2+kk, ve kterém nic nepřečnívá, ale ani nic nechybí

Od   | 

Pokud ještě nemáte děti, pak vám k pohodlnému žití postačí menší byt, ideálně 2+kk, v němž máte prostor pro setkávání se s přáteli, ale nejdete tu i soukromí. Přesně to si dopřál mladý pár, s jehož novým domovem mu pomáhalo studio BOQ Architekti. Výsledkem je účelně zařízený byteček, ve kterém nic nepřečnívá, ale ani tady nic nechybí.  

Při vstupu do bytu nás uvítá prosvětlená předsíň, ve které bílé stěny a vybavení příjemně kontrastují s dřevěnou podlahou. Majitel je vášnivým cyklistou, a proto místo klasické předsíňové stěny na zdi nacházíme zavěšené kolo na držáku a malý uzavřený botník pro několik párů obuvi.

Pro kolo našel majitel místo hned u vstupu – na zdi. Foto: Tomáš Dittrich

Kuchyně je celkem malá, ale útulná. Není divu, byla vytvořena na míru podle představ majitelů a do jednoduchého interiéru skvěle zapadá. Skříňky v matně bílé barvě opticky zvětšují prostor a ladí s šedou pracovní deskou a sloupem, který byl využit pro zavěšení digestoře. Celou sestavu doplňují police z dubového dřeva namontované na bílou cihlovou stěnu a podsvětlené LED páskami. Hosty rozhodně zláká i malé kulaté okno připomínající lodní kajutu, díky kterému do bytu proniká ještě více světla. Přestože kuchyně není největší, povedlo se sem zakomponovat i vyvýšený ostrůvek, který slouží jako jídelní stůl nebo barové posezení u sklenky vína. Pocit útulnosti tu dodává designové osvětlení.

Režné zdivo se prolíná interiérem a nenásilně tu vytváří příjemnou dekoraci. Foto: Tomáš Dittrich

Na kuchyni volně navazuje otevřený obývací pokoj, který je sice jednoduše zařízený, ale majitelé zde najdou vše, co potřebují. Bílá cihlová stěna sem vnáší kousek severského stylu, který se objevuje i v ostatních částech interiéru. Neutrální barva příjemně ladí s dřevěnou podlahou a šedými roletami na oknech, které ochrání proti silným slunečním paprskům a zaručí soukromí především ve večerních hodinách. V malém obývacím pokoji najdeme nezbytnosti, jako je světle šedá sedací souprava s konferenčním stolkem. Pokud majitel potřebuje pracovat doma, může využít malou pracovnu pod okny, která svým provedením nijak nenarušuje prostor, ani nezabírá místo.

Do nevelkého obývacího pokoje se vešel i pracovní kout, navržený na míru. Foto: Tomáš Dittrich

Místo pro postel našli architekti za posuvnými dveřmi, které prostor pro spaní oddělují od obývacího pokoje. Vyrobené jsou z dubu a doplňuje je sklo, díky kterému vchází do prostoru bez okna denní světlo. Kromě lůžka se do záhlaví vešel i menší úložný prvek. Poskytuje prostor pro ložní prádlo nebo peřinu navíc.  

LED pásek: Snadná montáž i instalace, svítí hned!

Fotogalerie:

Návrh interiéru: BOQ Architekti, ing. arch. Miroslav Stach a ing. arch. Jana Stachová

 Proč toaletu se sprškou?

You must be logged in to post a comment Login