Návštěvy bytů

Tři pokoje a dvě koupelny na 50 m2: Útulný a vychytaný domov do posledního centimetru

Od   | 

Při pohledu na současnou výstavbu bytů vidíme, že se velmi často nepracuje s prostorem ideálně. Vždy je to určitý kompromis. Podobně tomu bylo i u tohoto bytu. Jenže majitelka se rozhodla pro změnu a zrekonstruovala ho. Přála si na úkor zbytečně velkých chodeb zvětšit místnosti a v interiéru pomocí nábytku na míru  využít každý centimetr čtvereční.

Přes nevelkou předsíň se vchází přímo do srdce bytu, ve kterém na sebe navazují kuchyně s jídelním stolem a pohodlná sedací souprava. Místnost je zařízená v jednoduchých tónech, hlavním dekorativním prvkem je cihlová stěna, jejíž vzhled podporuje bílý nátěr. K němu perfektně ladí růžová sedačka. A kdo by sáhnul po takto sladké barvě? Přeci majitelka, která tu žije sama a která je už znuděná neutrálními interiéry nebo domovy kde převládá černá se šedou. Ani tady ale tyto barvy nechybí. Jsou jen v detailech, například na stínítkách nebo jídelních židlích.

Jídelní stůl je z jedné strany uchycen do provazů. To aby tu nepřekáželo podnoží. Zdroj: O VOA Arquitetura.

Vzhledem k velikosti místnosti se majitelka rozhodla pro kuchyni v bílé barvě, která tak ladí s dominantní stěnou a zároveň na sebe nepoutá pozornost. Ta se díky tomu může zaměřit na jídelní stůl, který přímo navazuje na sestavu a využívá se i jako odkládací plocha při vaření. Vyroben je na zakázku, a tak skvěle zapadá do prostoru. Navíc je směrem ke stěně stůl posílen o úložné prostory. Ty plynule, přes nástěnnou polici, přechází v další úložný nábytek pokračující do obývací části. Navržen je téměř u stropu, díky tomu místnost nepůsobí zastavěným dojmem. K tomu přispívá i prostorné francouzské okno, kterým se vchází na balkon.

Stůl je navržen na míru prostoru a skvěle sem zapadá. Zároveň poskytuje úložné otevřené i uzavřené prvky. Zdroj: O VOA Arquitetura.

Jednoduchý, vzdušný nábytek doplňuje úložná skříňka, navržená přes celou stěnu a umístěná přímo proti sedací soupravě. Místnost zútulňuje příjemný koberec a řada doplňků i rostlin. Dveře jsou zvoleny v bílé barvě, to aby nenarušovaly celkový dojem z místnosti. Vcházíme jimi do majitelčiny ložnice. Ta není velká, to proto, že si přála, aby na ni navazovala samostatná koupelna. Zařízena je tedy jen jednoduchým lůžkem doplněným nočními stolky a menší komodou v zelenkavé barvě.

Nejoblíbenější způsoby zavěšení záclon a závěsů

 

Obývací místnost je z kuchyní propojena nábytkem. Zdroj: O VOA Arquitetura.

A proč si majitelka přála ještě jednu ložnici, dokonce s vlastní koupelnou? Přestože bydlí sama, velmi často má návštěvy, a tak se rozhodla zřídit pro jejich pohodlí vlastní hostinský pokoj. Zařízen je jednoduše a účelně, což pro krátkodobé přespávání rozhodně postačí. 

Ložnice je pro jednoho tak akorát. Zdroj: O VOA Arquitetura

Jak poznáte kvalitu LED?

Fotogalerie:

Ideální sedací souprava do nevelkého bytu


You must be logged in to post a comment Login