Kuchyně

Tři podstatné důvody, proč si pořídit kuchyňský ostrůvek

Od   | 

Existují příznivci, ale i odpůrci kuchyňského ostrůvku. A i když pár nevýhod najdeme, klady přece jen převyšují. Zvláště tehdy, rozmyslíme-li jeho vzhled do posledního detailu. 

Při plánování ostrůvku je nutné počítat s dostatečným prostorem, jen tehdy může plnit několik funkcí dohromady a stát se nenahraditelným pomocníkem. A jaké to jsou?

Kuchyňský ostrůvek má spoustu výhod. Zdroj: Kuchyně Sýkora

Propojení kuchyně s obývacím pokojem

V poslední době se kuchyně propojuje přímo s obývacím pokojem, čímž se vytvoří polyfunkční otevřený prostor. V tomto případě je ostrůvek ideálním pomocníkem. Místnosti totiž elegantně rozdělí, přičemž díky němu nevidíme z obývacího pokoje přímo do kuchyně. To se hodí, zvláště nestihne-li hospodyňka po vaření uklidit. Bude-li varné centrum navíc zabudováno v ostrůvku, bude kuchařka stát čelem do obývacího pokoje a tím pádem i k ostatním členům domácnosti a může s nimi pohodlně konverzovat. 

Kuchyňský ostrůvek prakticky rozdělí kuchyni a obývací pokoj. Zdroj: Kuchyně Schüller

Rozšíření pracovní plochy a tím i úložných prostorů

Další skvělou výhodou je rozšíření pracovní plochy, která může sloužit nejen k přípravě pokrmů, ale také k umístění varného i mycího centra. Kromě toho ale získáte i více úložného prostoru, který dnešní domácnosti zoufale postrádají. Ostrůvek, stojící ve volném prostoru, může disponovat úložnými skříňkami i zásuvkami. Designovou vychytávkou může být také část kuchyňského ostrůvku, která je z pohledu obývacího pokoje vyšperkována otevřenými policemi, do nichž uložíme knihy, a tím nenásilně propojíme obytný prostor s kuchyní.  

Z druhé strany ostrůvku lze vytvořit malou knihovnu. Zdroj: Oresi

Jídelní stůl i barový pult

Z kuchyňského ostrůvku můžeme vytvořit i regulérní jídelní stůl. Tehdy výška navazuje nebo může být i snížena do standardní výšky stolové desky, důležité je ponechat dostatečné místo pro nohy. Chystáte-li se ostrůvek používat pro každodenní stravování, měli byste zvolit i odpovídající pohodlné židle. Příjemné posezení u kuchyňského ostrůvku můžete vytvořit i s pomocí barového pultu. K němu pak pořiďtevýškově stavitelné barové židle.

Kuchyňský ostrůvek může sloužit i jako barový pult nebo jídelní stůl.
Zdroj: Kuchyně Hanák

Varné a mycí centrum 

Skvělým řešením je také umístění varného a mycího centra v kuchyňském ostrůvku. Tuto variantu je nutné předem promyslet, protože je třeba k ostrůvku přivést vodu a elektřinu. V případě, že ostrůvek stojí samostatně, přivádíme obojí v zemi, v některých případech navazuje ostrůvek na stěnu, tehdy rozvody vedeme v ní. 

Mycí, nebo varné centrum na ostrůvku? Zdroj: Team 7

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login