Rady a tipy

Na trhu se objevila nová kniha: Tvoříme interiér s českou designérkou

Od   | 

Na trh přišla nová kniha o zařizování interiérů, kterou napsala známá česká designérka Iva Bastlová. Po více než patnáctileté praxi v oboru navrhování interiérů připravila pro čtenáře návod, jak postupovat při zařizování bytu a domu, při rekonstrukci částečné i celkové. V knize se také dozvíte, na co si dát pozor, kde ušetřit a kde naopak nešetřit, a to po jednotlivých místnostech.

Kde vznikla myšlenka napsat knihu?

Minulý rok jsem přispívala do odborné knihy Marketingová komunikace v místě prodeje. Během jedné diskuze to někdo vyslovil a pak už to šlo ráz na ráz.

Co v knize čtenář najde?

Kniha se skládá z 10 kapitol. První je nejen o konceptu, a pak následují místnosti za sebou (kuchyně, koupelna, ložnice….). V poslední kapitole se věnuji tématu realizace, která je pro každého klíčová. Hodně poukazuji na praktičnost, ergonomii i finance. I když je toto téma někdy tabu, je třeba o něm otevřeně hovořit, protože na tom vše stojí.

Je něco, na co byste chtěla v knize upozornit?

Ano! Jsem ráda, že je zde podkapitola s přehledem materiálů na výrobu nábytku s jejich popisem. V tom nemají koncoví uživatelé a často ani někteří odborníci jasno. Studenti se mě často ptají, kde to mohou nastudovat. A teď už mohu jednoduše dát odkaz na knihu.

I když se nejedná o učebnici, bude se tedy kniha hodit i všem studentům a začínajícím designérům, protože vychází z praxe, nikoli z teorie. Kniha se zaměřuje na správnou volbu materiálů, ergonomii, dispozice, postupy a je v ní řada tipů, rad a doporučení. Protože je od české současné autorky, jsou informace aktuální nejen časově ale i demograficky. V knihovně všech milovníků interiérů nesmí chybět!

Vydává Grada Publishing, knihu můžete koupit ZDE


You must be logged in to post a comment Login