Koupelny

Jaké barvičky jsou letos v kurzu v koupelnách?

Od   | 

Plánujete novou výmalbu v koupelně? Nebo chcete jen menší změnu třeba na jedné stěně? Podívejte se, jaké odstíny jsou v roce 2022 trendy.

Barvu může vnést do koupelny i umyvadlo. Zdroj: Koupelny Ptáček

Ať už malujete toaletu nebo koupelnu, letos jsou v kurzu uklidňující odstíny, které promění vaši každodenní rutinu v promyšlený rituál nebo dramatické tóny, které vám naopak dodají energii. Vyberte si to, co vás nejlépe vystihuje.

 

Jaké vybrat tlačítko k WC?

 

Modrá a zelená

Předěláváte koupelnu, která je hodně frekventovaná a začínají i končí zde vaše dny? Pak je ideální vytvořit luxusní a zároveň jemnou atmosféru, mít prostor, který přináší klid a vyrovnanost. Kdo by netoužil potom, aby jeho koupelna vypadala jako lázně. Přikloňte se v tomto případě k tradiční jemné modré, studené bílé a letos oblíbené zelené. Velmi jemné odstíny modré působí uklidňujícím a vyrovnaným dojmem. Zelené podtóny celý vzhled ještě umocní, ale i samotná zelená bude vypadat skvěle.

Modrá přinese klid do koupelny i do vaší duše. Zdroj: Ikea

Bílá, béžová nebo šedá?

Jaké další barvy jsou top v roce 2022? Jsou svěží a ostré. Nemění příliš světlo, takže se vidíte reálně, když se v koupelně upravujete. Zároveň místnost působí jasným a osvěžujícím dojmem. A to je ideální ráno, když jste ještě rozespalí a za nic na světě se vám nechce odcházet. Vyberte si chladnou a svěží bílou, šedobéžovou nebo moderní pojetí zelené, které je inspirované přírodou. Evergreen je krásná šalvějově zelená, která dodá místnosti dávku sofistikovanosti a zároveň uklidňuje.

Šedá je krásná vždy a v každém čase. Zdroj: Koupelny Ptáček

Citrusové tóny

Oblíbeným trendem jsou pro mnohé výraznější odstíny. Jelikož jsou koupelny obvykle nejmenší místnosti v interiéru, je to ideální místo k testování a experimentování s barvami. Nemusíte se tak bát ani dramatičtějších barev. Vystupte ze své komfortní zóny a vymalujte koupelnu v barvách od svěží zeleně až po veselou broskvovou nebo náladovější fialovou. Koupelna zvládne i poutavé tóny bobulí nebo citrusové odstíny. Tmavě fialový odstín se hodí k různým povrchovým úpravám, jako jsou bílé dlaždice či zlaté doplňky.

Žlutá přinese do koupelny radost, pohodu a energii. Zdroj: Ravak

 

Proč sprchový kout od Ravaku?

 

Černá, nebo bílá?

Bílá je naprostá klasika, kterou milují snad všichni, a moc chyb s ní neuděláte. Své obdivovatele si najde jistě v každé době, ale v současnosti jí dost těsně šlape na záda barva černá. Černé obklady působí tajemně a luxusně zároveň. Hodí se do prostorově výraznějších místností a nevadí ani v menších nebo atypických. Zbořte zažitá pravidla a popusťte uzdu své fantazii, ať už jde o černé obklady s imitací mramoru nebo imitaci betonu v tmavě šedých tónech, s takovou kombinací neuděláte chybu. Když celek doplníte dřevem, máte koupelnu značka ideál.

Stylová černobílá kombinace je úžasná. Zdroj: Westwing

Divoké vzory

Milujete trochu divokost a jednotvárná barevná monotónnost a decentnost není nic pro vás? V tom případě je pro vás letošní rok skvělý, jelikož zářivé barvy, divoké retro a vintage vzory jsou letos nesmírně moderní. Do vaší koupelny vám přinesou doslova bouři energie. Letos můžete vyzkoušet různé tropické motivy, dopřát své koupelně motivy květin a listů. Takové obklady nepotřebují čerstvý vzduch a ani žádnou péči. Nechte svou koupelnu rozkvést.

Máte-li prostor a invenci dopřejte si odvážnější řešení. Zdroj: Koupelny Ptáček

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login