Inspirace

Trendy pro váš obývací pokoj: Pohodlí, útulnost i luxus

Od   | 

V roce 2023 budou trendy v obývacích pokojích mnohem pestřejší. Minimalismus a maximalismus budou šťastně fungovat vedle sebe. Vhodně je doplní vintage, přírodní styl a ručně vyráběné dekorace. Místo, kde se schází celá rodina, může být jednoduché, barevné, veselé i divoké. Zaleží jen na vás.

Trendem je dopřát si doma maximální pohodlí. Zdroj: Home Style

Rozhodně to neznamená, že čistě minimalistické interiéry zmizí. Jen pokračují v teplé a útulné verzi ovlivněný středomořským dekorem. Do luxusních obývacích pokojů patří předměty vysoké kvality, funkční a dokonalé svým vzhledem. Nemusíte se bát ani kožešin, dražších textilií nebo lesklých věcí. Jaké další trendy letos můžete vyzkoušet?

Pablo – krásná i pohodlná pohovka od Natuzzi Italia

 

1. Nedokonalost je zábavná

Estetická filozofie wabi-sabi se už probojovala i do luxusních obýváků v podobě využívání surových, organických materiálů. Pokud jste milovníci nedokonalých a neúplných věcí, nyní máte možnost se vyřádit. Hlavním tahounem je masivní dřevo, vysoce kontrastní mramor, drahé kovy, kůže, přírodní vlákna a textilie. Jednoduché textury a ponechané nedokonalosti povrchové úpravy budou zdrojem krásného designu. Moderní jsou nemořené přírodní materiály, světlé dřevo, porcelán a růžový mramor. Hodí se dekorativní polštářky z organické bavlny.

V minimalistických prostorách pokračuje obliba keramiky, hlíny, teracoty a cementu. Když jsou výrobky z nich dělány ručně, přinesou do interiéru osobitost, tradici a zároveň modernu. Jelikož je stále důležitá i ekologická stránka, rozhodně pokračuje trend udržitelnosti a používání recyklovaných materiálů.

Mramor, dřevo, propracovaný a promyšlený prostor dodají pocit luxusu. Zdroj: Westwing

2. Maximalismus

Mezi designové trendy se v roce 2023 dostane také maximalismus a eklektičtější interiéry. Nyní se mohou naplno projevit osobnosti obyvatel dekorovaného domova. Tento trend se začal objevovat na konci minulého desetiletí, pak byl trochu utlumený a nyní konečně nabývá větší podoby. Jak vypadá například vintage maximalismus? Je v něm spousta barev, tepla, starožitností a eklektických prvků, tedy takových, které v sobě spojují staré a nové. V dnešní tak hektické a moderní době každý z nás touží po vlastním jedinečném prostoru a kde jinde než u sebe doma. Lidé po pandemické pauze jsou naplněni energií a chtějí ji ukázat světu. To vede trochu k explozi extrémů, od minimalismu, který vyjadřuje klid a osobní rovnováhu, až po zmíněný maximalismus. Tam jde hlavně o to, že lidé chtějí mít větší prostor v domácnosti, kde žijí, ukázat svou osobnost, zlidštit ji. Současný trend všechny tyto styly a touhy chytře míchá a využívá, aniž by se někdo musel nějak omezovat.

Velkým místnostem a vysokým stropům sluší impozantní lustry. Zdroj: Decoland

3. Barvy inspirované přírodou

Luxus a příroda jdou dohromady. Naplňuje člověka klidem a pohodou. Skvěle se bude vyjímat olivově zelená na nečekaných místech, například na pohovce, stejně jako na minimalistických vázách a klidně i na tapetách. Stejně jako u hnědé a všech jejich odstínů budou výrazné přírodní barvy vhodné v kombinaci s dřevěnými prvky.

Zdroj: Trachea

Kam pro konferenční stolek?

 

Rok 2023 se bude vyznačovat hlubokými a bohatými barvami, které dodají místnosti osobitost. Nebojte se jasných a pastelových tónů, zářivých barev a struktur. Středem pozornosti bude nábytek s tmavým povrchem v kombinaci s kovovými prvky. Industriální vzhled se celkově výborně hodí. Je postaven na kovu, skle a cihle. Taková kombinace je perfektní po přidání nějaké lesklých a třpytivých doplňků, například zlatá váza na kovovém stolku apod. Důležité je používat kvalitní materiály, a ne levné napodobeniny, které luxusní dojem kazí.

Nebojte se přidat zlaté prvky. Zdroj: Westwing

4. Křivky jsou top

Přitažlivě zakřivené designy jsou trendy už delší dobu a zatím to nevypadá, že se svého postu chtějí vzdát. Spíš naopak. V letošním roce budou naprosto top. Najdete je ve vybavení interiéru a exteriéru i v dekoracích. Organické tvary přinášejí klid, pohodu a extra pohodlí. V minimalistických domácnostech různě tvarované siluety vytvoří klidný a harmonický domov. V barevných, maximalistických místnostech zdůrazní osobnost člověka. Kousky, které nemají hrany vytváří pocit pohybu, dynamiky a současně vytváří přátelštější a jemnější prostředí.

Zdroj: Trachea

5. K luxusu patří i glamour

Glamour se k luxusu rozhodně hodí. Stejně jako luxus je plný lesku, třpytu, zlata, bílé barvy a měděných odstínů. Nábytek připomíná barokní období. Měl by být zdobený a propracovaný. Stále platí, že byste měli dávat přednost masivu, zvolit koženou pohovku a všechny ostatní materiály ve vysoké kvalitě.

Glamour styl se k luxusu rozhodně hodí. Zdroj: Natuzzi Italia

Potřebujete velkou místnost, abyste mohli mít luxusní obývací pokoj? V žádném případě. Samozřejmě máte pak lepší možnost realizace, ale ani malý panelákový pokoj nemusí jít mimo trendy. Luxus sluší všem. Musíte jen správně zvolit vybavení, kombinace, materiály a barvy. Získáte pocit noblesy, zvýšíte si sebevědomí a vnitřní sílu. Komu by se také nelíbilo, kdyby mohl sedět na kožené sedačce obklopen masivním nábytkem, zlatými doplňky a sametovými závěsy.

Nezapomínejte na trendy interiérové dveře.
Zdroj: JAP FUTURE

Zdroj info: Kpitoly o bydlení, Salone del Mobile

Fotogalerie:

 

Nepřehlédnutelná pohovka Buddie od Natuzzi Italia

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login