Obývací pokoje

Trendy v bydlení pro rok 2021: Jak si podle nich zařídit obývací pokoj?

Od   | 

Po náročném roce 2020 přicházejí nové interiérové trendy, které se inspirují v přírodě a do bytu vnáší pocit pohody a harmonie. Obývacímu pokoji bude dominovat pohodlná sedačka ve spojení s přírodním nábytkem, tkanými textiliemi a zemitými odstíny, které vkusně doplní zářivě žlutá barva.

Barvy roku 2021

Ačkoliv interiérový design stále inklinuje k minimalismu a zemitým barvám, trendem roku 2021 se stala kombinace neutrální šedé a zářivě žluté barvy. Nemusíte se ale striktně držet pouze zářivé žluté, tato barva má i celou řadu jiných odstínů. Jemné žluté odstíny působí neutrálně a hodí se do kombinace k modré, okrové a hořčičné spolu se zemitými tóny. Objevit se mohou na závěsech, kobercích nebo polštářcích a přehozech zdobících sedačku.

Vpusťte si do bytu přírodu

Interiérům tento rok dominují přírodní materiály v kombinaci se zemitými barvami. Kromě nábytku z masivu proto vsaďte na originální dekorace z bambusu nebo ratanu a interiérový textil utkaný ze lnu a vlny. Za žádných okolností byste při zařizování obývacího pokoje neměli zapomenout na živé rostliny, které do bytu vnesou svěží energii. A nemusí se jednat pouze o pokojovky v květináčích – hitem jsou obrazy z živých rostlin nebo vertikální zahrady, které pokrývají celou stěnu místnosti.

Styl japandi

Nový styl, který se stal trendem už v průběhu roku 2020, v sobě spojuje japonskou filozofii wabi sabi, která působí meditativně, se skandinávskou pohodou. Sází na přírodní materiály, zemité barvy a minimum dekorací, jejichž místo zastávají živé pokojové rostliny. Krásu nehledá v dokonalosti, ale v celkové harmonii – sedačka a křesla spolu nemusejí ladit, dřevo nemusí být opracované a nalakované. A co by mělo být hlavním prvkem obývacího pokoje inspirovaného stylem japandi? Pohodlná sedačka, nízké konferenční stolky a dobře zásobená knihovna.

Místo pro relax

Z domova se v minulém roce stalo doslova centrum všeho dění. Najednou je tak mnohem náročnější oddělit práci a osobní život. Často pracujeme přímo z postele, s tím vám ale mohou pomoci umně zařízené relaxační zóny, které vám dopřejí soukromí a tolik potřebné místo pro odpočinek. Nezáleží na tom, zda si pro tento účel vyhradíte celou jednu místnost nebo pouze část obývacího pokoje, kterou opticky oddělíte například knihovnou nebo paravanem. Podstatné je, abyste se ve své zóně klidu cítili příjemně. Umístěte si do ní pohodlnou sedačku, lenošku nebo závěsné křeslo a vše laďte do harmonických barev.

Hledáte inspiraci při zařizování svého obývacího pokoje? Prohlédněte si širokou nabídku sedaček na Heurece a najděte si takovou, ze které se vám nebude chtít zvednout.


You must be logged in to post a comment Login