Inspirace

Trendy v bydlení pro rok 2020. Těšte se na multifunkční nábytek i skleněné osvětlení

Od   | 

S koncem roku jistě všichni milovníci interiérového designu a moderních výstřelků netrpělivě očekávají, jaké novinky nabídne ten příští. A trendy v bydlení pro rok 2020 určitě příjemně překvapí. Nečekají vás žádné nepochopitelné variace barev nebo nevkusné vybavení. Naopak. Nový rok přeje praktické domácnosti a multifunkčnímu nábytku.

Designéři zvolili mentolově zelenou barvu. Zdroj: Home Style

Pastelově zelená i klasická modrá jsou barvami roku 2020

Zelená barva v odstínu neo mint uklidňuje a možná proto si ji vybrali i bytoví návrháři jako barvu pro rok 2020. Hodí se nejenom na stěny, ale snese ji také nábytek, doplňky či textilie. Působí svěže a má na člověka blahodárný vliv. Uklidňuje, uvolňuje, pomáhá navodit příjemné pocity a dokáže opticky zvětšit menší prostory. Opačný pól ale zvolila společnost Pantone, která rok co roku volí barvu pro nadcházející období. Pro rok 2020 vybrala barvu hlubiny – klasickou modrou, přesně odstín Pantone 19-4052, který působí nadčasově a interiéru dodává stálost a klid. Po takovém domově bezesporu touží nejeden z nás.

Podle Pantone je pro rok 2020 trendy klasická modř

Pusťte domů multifunkční nábytek

Protože přibývají menší byty, bylo načase vyřešit otázku, jak je zařídit, aby nábytek poskytl vše co v daném prostoru potřebujeme, a přitom nezastavěl celou místnost. Aby bydlení zůstalo stále funkční a pohodlné, je potřeba využít každý centimetr. Návrháři vyřešili i tento problém a přišli s multifunkčním nábytkem. V obchodech se můžete setkat se skládacími stoly, stohovatelnými židlemi či stoličkami, které slouží nejen k posezení, ale i jako odkládací stolek. Stále více nábytku má také dobře propracované úložné prostory.

Multifunkční nábytek bude rozhodně v roce 2020 nedílnou součástí nejen malých bytů. Zdroj: JN Interiér

Zamilujte si otevřené prostory

Klasické rozdělování místností je už nějakou dobu pasé a čím dál více se dává přednost otevřeným prostorům. Mnohem příjemnější, a hlavně trendy je velký otevřený prostor s kuchyňským koutem, odpočinkovou částí a místem pro spaní. Ve velkých bytech dostanou v novém roce více prostoru domácí posilovny. Lidé konečně začali slyšet na nutnost pravidelného cvičení. Pro nedostatek času ale raději cvičí doma než v posilovně. Ušetří čas, který by jim cesta vzala.

Zatímco jsem si zvykli na propojenou kuchyni s obývákem, propojení ložnice s koupelnou by mělo být v roce 2020 stále častější

Pořiďte si moderní vychytávky

Je moderní doba, a tak lze považovat za samozřejmé, že se různé technologické vychytávky uchytí i v interiérech. Kdo by si nechtěl malinko usnadnit život, když je to možné. Je jedno,  matrace se senzory monitorující váš zdravotní stav či dekorace fungující jako bezdrátová nabíječka. Samozřejmostí se stávají toalety s integrovanou bidetovou sprškou a do popředí zájmu se hrnou i toalety, které z moči vyhodnotí váš zdravotní stav.

Kuchyňská baterie se ovládá tlačítkem jehož displej znázorňuje teplotu a množství vody. Kdo by o to nestál? Zdroj: Dornbracht

Slovo minimalismus se objevuje čím dál více ve všech aspektech našeho žití a tento trend si našel cestu i do domácností. Přestaňte nostalgicky skladovat staré gramofonové desky, video kazety nebo stohy časopisů z doby vaší puberty. Nechte si jen pár kousků na památku a zbytek bez milosti vyhoďte. Dnes už stejně každý všechno ukládá virtuálně a využívá cloudové řešení, čím si zajistí mnohem větší trvanlivost vzpomínek a zároveň ušetří místo v domácnosti.

Návrat k přírodě a ekologický styl pokračuje

Milovníci přírody a ekologického stylu mohou jásat i v dalším roce. Pokud jsou vám přírodní materiály blízké, zalíbí se vám vintage, skandinávský nebo venkovský styl. Základním prvkem je v tomto případě samozřejmě dřevo a k tomu další materiály z obnovitelných zdrojů jako třeba sklo či hliník a přírodní látky bavlna, len ad.

V roce 2020 pofrčí skleněné osvětlení

V roce 2020 patří mezi nejžhavější trendy skleněné osvětlení. Můžete vybírat mezi retro žárovkami v maximalistických velikostech či z malých skleněných stínítek vybavenými jen LED čipy. Ty mohou být seskupeny do nepřehlédnutelných módních lustrů. Hlavní předností skleněných světel je jejich schopnost začlenění do interiérů v nejrůznějších stylech.

Trendy jsou skleněná stínítka, zdroj: Aulix lighting

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login