Inspirace

Trendy barvy letošního adventu a Vánoc

Od   | 

Tak jako každý rok, i tyto Vánoce budou provázet trendy barvy. Přestože klasika v podobě červené, zlaté, modré nebo stříbrné zůstává, i letos se některé barvy dostanou trochu více do popředí a budou nás provázet celým adventním časem. Pro letošní Vánoce budou trendy barvami čistě bílá a fialová barva. Pustíte se do nich i vy?

Letošní Vánoce budou ve znamení bílé a jemných tónů. Zdroj: Canstockphoto

Bílá barva v popředí

Letos se na první příčku dostala čistě bílá barva, kterou lze příjemně doplnit pastelovými barvami, jako je mátová, pistáciová, či ledově modrá. Skvělou kombinaci tvoří také s pudrově růžovou, nebo jemně fialovou, která je tento rok také in. Bílá barva se bude příjemně vyjímat na vánočním stromečku, interiérové dekoraci, ale i v podobě vánočního osvětlení, jako jsou světelné řetězy, nebo krápníky. Vyzkoušejte osvětlení přímo s bílými LED žárovkami a sami uvidíte, jakou sváteční náladu doma vytvoří. 

Trendy barvou pro rok 2020 je čistě bílá, doplněna pastelovými odstíny. Zdroj: Pinterest

Fialová barva je trendy a netradiční

Druhou barvou pro letošní Vánoce je fialová. Skvělou kombinaci vytvoří právě s bílou barvou, ale i pastelově zelenou, nebo stříbrnou. Přestože na někoho může působit kýčovitě, při decentním použití vytvoří dokonalou výzdobu nejen na vánočním stromečku, ale i adventním věnci, či interiérové dekoraci. Někteří si fialovou barvu spojují s postním obdobím a smutkem, přesto se o Vánocích objevuje v našich domovech stále častěji. V obchodech koupíte nejrůznější řetězy, zvonečky, koule, ale i jinou dekoraci v několika odstínech fialové. Od tmavé, až po světlou.

Ve vlnách se vrací i fialová. Letos patří k favoritům, pracujte s ní obezřetně. Zdroj: Canstockphoto

Neutrální barvy bodují

Někdo si spojuje neutrální barvy s myší šedí, opak je ale pravdou. Použitím neutrálních barev na vánoční výzdobě docílíme jednoduchosti, krásy a elegance. Neutrální barvy jsou inspirovány severskými zeměmi, které jsou charakteristické pro svoje neutrální odstíny a tlumené tóny. Vánoce může skvěle vystihovat například krémová, či bílá barva spolu s jemně modrou, olivovou, nebo mátově zelenou. Chcete-li dekoraci dodat trochu šmrncu, přidejte zlatou, nebo stříbrnou barvu.

Vyzkoušejte neutrální, elegantní barvy.
Zdroj: Pinterest

Trendy ano, ale..

Většina z nás již má svoji vánoční dekoraci laděnou do určitých barev a kombinací. Proto bychom jen těžko nahrazovali starou výzdobu novou v barvě, která je právě trendy. To, že je pro tento rok trendy jedna barva a příští rok bude zase úplně jiná neznamená, že se musíme této barvy držet a řídit se tím. Naopak, většina z nás sáhne po klasice v podobě vínové, zlaté, modré, zelené, či stříbrné. Přesto je však dobré být v obraze a trendy barvu elegantně a vkusně doplnit do již stávající dekorace. Záleží pouze na vás, jestli se budete chtít držet každý rok nových trendů, nebo dáte přednost klasice a uděláte si Vánoce podle svého gusta. 

Milujete klasiku v podobě červené a zlaté? Tak si ji samozřejmě dopřejte. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login