Architektura a design

Trendové barvy & smart nábytek

Od   | 

Co si představit pod smart nábytkem? Chytrá řešení, jako například místo, kam uložit klíče v předsíni, jak jednoduše třídit špinavé prádlo v koupelnové skříňce, nebo jak se jednoduše dostat do horních skříněk bez použití židle – pomocí systému Space step. Jde prostě o vychytávky, které pomohou každý den a zjednoduší život. A které můžete zařadit do seznamu pro svého výrobce nábytku. Chytrá také může být volba materiálů. Do kuchyně lze kombinovat různé struktury jedné povrchové barvy a tím tvořit zajímavé kontrasty, a jako pracovní desku použít kompakt, jenž umožňuje praktickou montáž dřezu ze spodu desky.

Space step značky Blum

A jak je to s trendovými barvami v interiéru? Jednoznačně vede červená a oranžová, v závěsu pak můžete vidět jemnou zelenou a také klasickou modrou (barvu roku dle Pantone). Výrazné barvy září na neutrálních základnách v šedé a béžové, často doplněné o zajímavé dekory dřeva.
Jestliže máte výrazné barvy rádi, nepodléhejte tolik rozšířené bílé, která už je, co se týče trendů pasé. Volte dle svého vkusu a nenechávejte se strhnout okolím, ani tupě nenásledujte trendy. Zkuste se však inspirovat?

Výsuvný schod Space step značky Blum

A kde u nás v ČR?

Přijďte se podívat například na expozici INSPIRACE PRO BYDLENÍ, která bude jako doprovodný program veletrhu For Interior ve dnech 1. až 4. října na výstavišti PVA Expo v Praze.

Zde najdete 5 interiérů (od kuchyně, přes obývací pokoj až po předsíň) jejichž barevné schéma bude výrazné a odvážné dle současných trendů. Najdete zde jako základ již zmíněnou červenou, doplněnou o oranžovou a akcenty černé. Nábytek však bude vyroben na míru z kvalitního laminátu v neutrálních šedých odstínech, což tvoří neutrální základnu. Chybět nebudou pečlivě vybrané solitéry italského designu, jako jsou židle, křesla a různé doplňky. A také se dozvíte, jak různě lze aplikovat digitální tisk do každého bytu.

Koláž z vybraných materiálů a doplňků k expozici

Na expozici budou představena také různá nábytková řešení. Návštěvníky čeká „nadupaná“ kuchyně vytvořená v jedné barvě, ale se třemi strukturami materiálu, plná vychytávek včetně intarzie na podlaze, „crazy“ obývací pokoj s italskými doplňky a velmi efektně zařízená koupelna s opravdu netradičně koncipovanou koupelnovou skříňkou na třídění špinavého prádla. Zajímavá bude také sekce studentského pokoje, kde najdete kromě výškově stavitelného stolu a počítačového doupěte také akustické panely a tapetu vytištěnou digitální technologií.

Každý den od 14 hodin bude ve vstupní hale č. I na expozici probíhat komentovaná prohlídka a v pátek se můžete navíc těšit na křest a autogramiádu nové knihy „Interiéry do detailu“, jejíž autorkou je designérka Iva Bastlová.

Titulní strana nové knihy Interiéry do detailu. Autogramiáda nová knihy designérky Ivy Bastlové bude probíhat v pátek 2. října na výstavišti PVA Expo

Volná vstupenka je ke stažení na webu akce:

www.inspirace-pro-bydleni.cz

 


You must be logged in to post a comment Login