Inspirace

TOP interiérové trendy pro rok 2022

Od   | 

Zařizujete si právě svou novou domácnost, nebo renovujete tu starou a hledáte inspiraci? Přinášíme vám nejnovější trendy pro sezónu 2022.

Vzhledem k pandemické situaci v posledních dvou letech není překvapivé, že se interiéry posouvají směrem k jednoduchosti a minimalismu. Vzhled se podřizuje tomu, aby se lidem v obytných prostorech dobře žilo a aby se tam cítili v klidu a bezpečí.

Přirozené světlo se stává nejpodstatnějším doplňkem

Světlo přináší do domácnosti pozitivní myšlení a dokonce opticky zvětšuje menší prostor. V jednoduché a minimalistické domácnosti se stává její podstatnou součástí. Velká a dobře umístěná okna jsou velmi důležitá. Na ty je však třeba myslet už v samotných projektech rodinných domů.

Problém mohou mít katalogové domy. Proto při výběru hotového projektu dejte pozor na to, kam budou po osazení projektu na váš pozemek jednotlivá okna směřovat, aby pojmula co nejvíce světla.

Přirozené světlo se stává důležitou součástí interiéru. Zdroj: Pexels.com

Pokud máte starší dům s menšími okny, volte do interiéru světlejší barvy, lesklé plochy, případně vhodně umístěná jednoduchá zrcadla, které místnost rozjasní. Důležité je i umělé světlo, které je rozmístěno v podobě různých nápaditých světel po celém domě. Stropní lustry nestačí. Vsaďte na přísun světla pomocí stojících lamp, různých intimních světel či led pásků. Opět klaďte důraz na příjemné a vhodně umístěné světlo, které má svou funkci a nikomu nepřekáží.

Zemité barvy vás uklidní

Minimalismus a jednoduchost úzce souvisí také s výběrem barev, které mají evokovat příjemný prostor vhodný pro odpočinek. Samozřejmostí je také propojení s přírodou. Proto volte neutrální a zemité tóny od bílé, přes béžovou až po hnědou či tmavě šedou. Důležité je, aby vás dotyčné barevné kombinace uklidňovaly.

Můžete vsadit klidně i na tmavě hnědou a další zemité barvy. Tmavě zelená je příjemným doplňkem. Zdroj. Unspalsh.com

Výrazné barvy mohou být přítomny v podobě doplňků, které do budoucna vyměníte, pokud vás barevnost omrzí. In jsou zajímavé barvy, jako tmavě zelené, fialová, dokonce i oranžová, které skvěle ladí s dřevěnými povrchy.

Přírodní materiály

Návrat k přírodě, využívání přírodních, případně organických materiálů je v kurzu už několik let. Novou domácnost si proto zařiďte v tomto duchu. Udržitelné materiály byste měli používat už při samé stavbě domu. V interiéru jsou zárukou příjemného pocitu.

Dřevo se vrací do interiéru ve velkém, například jako obklad stěn. Zdroj: Bigstockphoto.com

Dřevo se tak stává důležitou součástí interiéru. Už ho nenajdeme jenom na nábytku či na podlaze, ale opět se vrací v podobě výrazného obkladu stěn.

Bezpečný a intimní prostor pro každého

Dobrá organizace a ergonomie celého prostoru je velmi důležitá. Pandemie změnila život a způsob fungování řadě lidí. Více pracujeme z domu, děti se učí online. Najednou je doma více lidí, z nichž každý potřebuje svůj vlastní prostor. S tím souvisí i vzrůstající zájem o vestavěný, na míru dělaný multifunkční nábytek.. Trendem jsou propojené prostory, které jsou však multifunkční a uzpůsobené tak, aby si v nich každý našel svůj klidný koutek.


You must be logged in to post a comment Login