Architektura a design

Tmavá dveřní kování – Šperk, kterého se dotýkáme každý den

Od   | 

Stavíte nebo rekonstruujete? Nebo jste se rozhodli zkrášlit byt něčím skutečně designovým?

Zdroj: Cobra Kanelaz 1745 – unikátní povrch kliky Kanelaz přinese do vašeho domu kombinaci moderních tvarů s historizujícími rytinami.

Jedním z méně nápadných prvků při zařizování interiéru je volba dveřního a okenního kování. Správnou volbou dveřní kliky podtrhneme charakter celé domácnosti, navíc ji bereme do ruky několikrát denně. Krása i kvalita kování jsou tedy skutečně důležité. Designové dveřní kliky z kolekce Cobra BLACK LINE proto představují ideální řešení pro moderní interiéry.

Podívejte se, jak černé kliky sluší dveřím!

 

Jaké kliky vybrat, pokud nás zajímají aktuální trendy?

Dnešní doba klade důraz na funkčnost, což se promítá do architektury i designu interiérů. „Elegance bez zdobných prvků, jednoduché přímé linie, zkrátka minimalismus – to je trend, který se dnes uplatňuje v moderních interiérech,“ říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování. Důraz na eleganci se projevuje také v rostoucí oblibě rozetových kování místo štítových variant, často se dokonce montují pouze kliky bez spodní rozety.

Zdroj: Cobra Athena – umírněný design, trvalá kvalita – to je charakter novinky roku 2021. Skvělá ergonomie a hlavně titanový povrch verze Black Line – to jsou důvody, proč je Athena tak oblíbená.

Jak se móda projevuje při volbě materiálu a barevnosti kování?

Výrazným trendem posledních let je obliba elegantních tmavých a černých dveřních kování. „Zapomeňte na hnědé plastové kliky v panelácích, mluvíme o moderních klikách z matného titanu nebo exkluzívní slitiny Zamac,“ zdůrazňuje Kristina Boda z firmy Cobra. „Tmavé barvy vnesou do interiéru zcela nový charakter. Matný povrch titanových klik působí nesmírně elegantně, černé minimalistické kliky jsou pak vyloženě luxusní a nadčasové.“  

Zdroj: Cobra Aphrodite – sametový povrch titanu a minimalistické tvary podpořené prolisem v zadní úchopové části vás potěší při každém doteku

Tmavé dveřní kování Black Line je vizuálně dominantní, klika je zkrátka více „vidět“. Proto je třeba pečlivě volit takový model, který svými tvary bude odpovídat celkovému charakteru vaší domácnosti – jsou lepší strohé varianty s přímými tvary nebo kliky s prolisy? U tmavých klik se také více zamyslete na samotnou velikostí kliky – pro menší místnosti je vždy vhodné volit subtilnější varianty kování, větší prostory naopak vyžadují masívnější, větší kliky. Celkového designového souladu dosáhneme instalací bezpečnostního kování ve stejném tmavém provedení, jako jsou interiérové kliky.

Zdroj: Cobra Q Ultima – poznávacím znakem kování Q Ultima jsou jednoduchost a elegance. Matný černý povrch okouzlí v elegantních dřevěných i bílých minimalistických interiérech. Kolekce Cobra Q získala nejprestižnější světová designová ocenění včetně Red Dot Award.

V současné době je naštěstí dostatečný výběr moderních dveřních kování v moderních tvarech i barvách. Na pomyslné špičce nabídky stojí kolekce COBRA Q designéra Petra Novague, která posbírala nejvýznamnější světová designová ocenění včetně prestižní Red Dot Design Award. Z titanových klik určitě stojí za pozornost novinky pro rok 2021 – kliky Aphrodité a Athena. Obě okouzlí matným leskem tmavého kovu, skvělou ergonomií a moderními tvary.

Zdroj: Cobra

 

 

Více na MATEKLIKU.CZ 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login